Կարեն Շաքարյանին և Հունան Հայրումյանին շնորհվել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում
Ղեկավարվելով Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 93-րդ հոդվածի 21-րդ կետով և հիմք ընդունելով «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական պարգևների մասին» օրենքը՝ այսօր Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը որոշում է կայացրել Հայրենիքի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած քաջության ու անձնական արիության համար Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի զորամասերի հրամանատարներ, գեներալ-մայոր Կարեն Շահենի Շաքարյանին և փոխգնդապետ Հունան Նելսոնի Հայրումյանին շնորհել «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում` հանձնելով «Ոսկե արծիվ» շքանշաններ։
Փա ՛ռք Հայոց Բանակին:
Կարեն Շաքարյանին և Հունան Հայրումյանին շնորհվել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում · Armenian National Music

Karen Shakaryan and Hunan Nelson Hayrumyan awarded the highest title of "Hero of Artsakh"
Pursuant to Article 93, Clause 21 of the Constitution of the Artsakh Republic, based on the Law on State Awards of the Nagorno Karabakh Republic, today the President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan made a decision to award the commanders of the military units of the Artsakh Republic Defense Army, Major General Karen Shahen Shakaryan and Lieutenant Colonel Hunan Nelson Hayrumyan the highest title of "Hero of Artsakh", awarding "Golden Eagle" medals for the exceptional services, courage, and personal bravery.
Glory to the Armenian Army!
Karen Shakaryan and Hunan Nelson Hayrumyan awarded the highest title of "Hero of Artsakh" · Armenian National Music