Սպենդիարյանի անվան երաժշտական դպրոցի 95-ամյակին նվիրված հոբելյանական համերգը
«Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կայացել է Ա. Սպենդիարյանի անվան երաժշտական մասնագիտական դպրոցի հիմնադրման 95-ամյակին նվիրված հանդիսավոր համերգը, հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից:
Երեկոյի ընթացքում ելույթ են ունեցել դպրոցի սաներն ու տարբեր տարիների շրջանավարտները, դպրոցում գործող համույթներն ու նվագախմբերը:
Ա. Սպենդիարյանի անվան երաժշտական մասնագիտական դպրոցը մեր երկրի առաջատար երաժշտական կրթօջախներից է, որտեղ սովորում է շուրջ 1000 աշակերտ: Դպրոցում գործում է կամերային, փողային նվագախումբ, ազգային նվագախմբեր, ջութակահարների և քանոնահարների համույթներ, բազմաթիվ երգչախմբեր:
Դպրոցը մշտապես բարձր հորիզոնականներ է զբաղեցնում Երևանի քաղաքապետարանի երաժշտական և արվեստի դպրոցների ամենամյա մրցույթ-փառատոնում, հանդես է գալիս կրթական, մշակութային, դաստիարակչական բազմաթիվ ինքնատիպ նախաձեռնություններով:
Սպենդիարյանի անվան երաժշտական դպրոցի 95-ամյակին նվիրված հոբելյանական համերգը · Armenian National Music

Gala concert dedicated to 95th anniversary of specialized music school after A. Spendiaryan
The Aram Khachaturian Concert Hall hosted a gala concert to celebrate the 95th anniversary of the specialized music school named after A. Spendiaryan.
The event featured performances by students and graduates from different years, as well as ensembles and orchestras operating at the school.
The specialized music school after A. Spendiaryan is one of our country's leading music educational institutions, with about 1,000 students studying there. The school has a chamber orchestra, brass band, national music ensembles, violin and canon ensembles, as well as numerous choirs.
The school consistently ranks high in the annual competition-festival of Yerevan municipal music and art schools and presents many unique educational, cultural and enlightening initiatives.