«Ազնավուր» հիմնադրամն ազդարարում է Աիդա Ազնավուրի անվան կրթաթոշակի մասին
Աիդա Ազնավուր-Կառվարենցի 100-ամյա տարեդարձի առթիվ «Ազնավուր» հիմնադրամը նախաձեռնում է անվանական կրթաթոշակների շնորհման ծրագիր՝ Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի և արվեստի պետական քոլեջի հետ համատեղ: Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Ազնավուր» հիմնադրամը։
Աիդա Ազնավուրը երգչուհի է, Շառլ Ազնավուրի ավագ քույրն ու ֆրանսահայ հայտնի կոմպոզիտոր Ժորժ Կառվարենցի կինը:
Աիդան և եղբայրը՝ Շառլը, անբաժան են եղել ողջ կյանքի ընթացքում. միասին են կատարել արվեստի բնագավառում իրենց առաջին քայլերը, ստեղծագործել, երազել մեծ բեմի մասին ու իրագործել իրենց երազանքը: Աիդա և Շառլ Ազնավուրների համար մշտապես կարևոր դեր է ունեցել նաև տաղանդավոր երիտասարդների շնորհների զարգացումը, նրանց մասնագիտական աճի խթանումը:
Անվանական կրթաթոշակի այս ծրագրի միջոցով «Ազնավուր» հիմնադրամը շարունակում է տաղանդավոր երիտասարդների առաջխաղացմանը նվիրված՝ Ազնավուրների առաքելությունը:

The Aznavour Foundation announces the Aida Aznavour Scholarship program
On the occasion of the 100th anniversary of Aida Aznavour-Garvarentz, the Aznavour Foundation initiates a scholarship program in cooperation with Charles Aznavour State College of Culture and Arts, the press office of the Foundation announced.
Aida Aznavour, the elder sister of Charles Aznavour and the wife of the famous French-Armenian composer Georges Garvarentz, is also a musical artist.
Aida and her brother Charles were inseparable throughout their lives. Together they used to make appearances in small plays while they were little children, dreaming of a big stage. Aida and Charles Aznavour always did their best to help young talented people achieve success in the arts, grow in their professional careers, and never give up.
Through this scholarship program, the Aznavour Foundation continues the mission of the Aznavour family, supporting talented young people to pursue their dreams.