Ա․ Սպենդիարյանի տուն-թանգարանի մշտական ցուցադրությունը ժամանակավորապես չի գործի
2023 թվականի սեպտեմբերի 8-ից ժամանակավորապես չի գործելու Ա. Սպենդիարյանի տուն-թանգարանի մշտական ցուցադրությունը ՝ պայմանավորված ցուցադրության մասնակի փոփոխության և արդիականացման աշխատանքներով:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից միաժամանակ հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում տուն-թանգարանը շարունակելու է իրականացնել կրթական և մշակութային միջոցառումներ:
Ա. Սպենդիարյանի տուն-թանգարանի ներկայացրած տեղեկատվության համաձայն՝ մշտական ցուցադրության փոփոխության և թարմացման աշխատանքները կավարտվեն սույն թվականի սեպտեմբերի 30-ին:
Ա․ Սպենդիարյանի տուն-թանգարանի մշտական ցուցադրությունը ժամանակավորապես չի գործի · Armenian National Music

A. Spendiaryan museum to be closed till the end of September
From September 8, 2023, the permanent exhibition of A. Spendiaryan's House-Museum will be temporarily closed due to the works of partial change and modernization of the exhibition.
At the same time, the Ministry of ESCS informs that the house museum will continue to hold educational and cultural events during the specified period.
According to the information presented by the Museum, the works of changing and modernization of the permanent exhibition will be completed on September 30 of this year.