Ա. Խաչատրյանի տուն-թանգարանը և «Արլուպա» ընկերությունը հանդես են գալիս նոր նախաձեռնությամբ
Շուտով Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանը և «Արլուպա» ընկերությունը հանդես են գալու նոր նախաձեռնությամբ։ Արամ Խաչատրյանի ծննդյան օրվա առթիվ՝ հունիսի 6-ից երևանցիներին անակնկալներ են սպասվում քաղաքի տարբեր հատվածներում:
Ներբեռնելով «Արլուպա» անվճար հավելվածը և գտնվելով հավելվածի քարտեզում նշված վայրում՝ (օր.՝ Հյուսիսային պողոտա, Հանրապետության հրապարակ, Ա. Խաչատրյանի հուշարձան, Խաչատրյան փողոց և այլն) կարելի է վայելել կոմպոզիտորի անմահ ստեղծագործությունները: Յուրաքանչյուր նշված կետում հնչում է մեկ ստեղծագործություն: Հավելվածը հնարավորություն է տալիս նաև տեսանյութ նկարել և այն տեղադրել սոցիալական ցանցերում։
Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանն իր հանրահռչակման գործառույթն իրականացնելիս օգտվում է նորագույն տեղեկատվական տեխնոլոգիաների հնարավորություններից, որոնք այսօր առավել արդիական են և մեծ պահանջարկ ունեն: Տուն-թանգարանը, համագործակցելով այս ոլորտում փորձառություն ունեցող «Արլուպա» ընկերության հետ, իրականացրել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներդրմամբ տարբեր ծրագրեր թե ՛ թանգարանում, թե ՛  թանգարանից դուրս:

Aram Khachaturian House-Museum and "Arloopa" to launch a new project
Aram Khachaturian House-Museum and "Arloopa" Company launch a new project. The project starts on Aram Khachaturian's birthday, from June 6.
By installing the free "Arloopa" application and being in the place indicated in the map (for example, Northern Avenue, Republic Square, A. Khachatryan monument, Khachatryan street, etc.) one can enjoy the immortal compositions of the composer. There is one work in each of these points. The application allows everybody to take a video and post it on social networks.
Aram Khachaturian House-Museum uses the latest information technology opportunities, which helps them to popularize Aram Khachaturian's legacy. The House-Museum, in collaboration with "Arloopa", has implemented various programs both inside and outside the museum.