Կարինե Հովհաննիսյանը և Վարդան Բադալյանը պարգևատրվել են ԿԳՄՍՆ մեդալով
Հայկական երաժշտարվեստը բարձր կատարողականությամբ ներկայացնելու, պահպանելու, զարգացնելու, սերունդներին փոխանցելու համար, ինչպես նաև Հայաստանի պարի պետական անսամբլում ունեցած 35-ամյա գործունեության կապակցությամբ ՀՀ վաստակավոր արտիստ, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր, երաժիշտ-քանոնահար Կարինե Հովհաննիսյանը պարգևատրվել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության մեդալով:
Նվիրյալ աշխատանքի, հայկական ժողովրդական երգարվեստը բարձր կատարողականությամբ ներկայացնելու, պահպանելու, զարգացնելու, սերունդներին փոխանցելու համար երգիչ Վարդան Բադալյանը նույնպես պարգևատրվել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության մեդալով: Պարգևները հանձնել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը:
Նախարարի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել արվեստագետներին երաժշտության ոլորտում ունեցած նշանակալի ավանդի համար՝ մաղթելով նրանց ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ:
Դանիել Դանիելյանը Կարինե Հովհաննիսյանի և Վարդան Բադալյանի հետ քննարկել է երաժշտարվեստի ոլորտի առկա գործընթացները և հետաքրքրվել նրանց առաջիկա ծրագրերով ու նախաձեռնություններով:

For high-level preservation, development, and transmission of Armenian musical art to future generations, as well as for 35 years of activity in the State Dance Ensemble of Armenia, Honored Artist of the Republic of Armenia and Professor at the Yerevan Komitas State Conservatory, canunist Karine Hovhannisyan, was awarded the Medal of the Ministry of Education, Science, Culture, and Sports of the Republic of Armenia.
Singer Vardan Badalyan was also awarded the Medal of the Ministry of ESCS of the Republic of Armenia for his dedicated work, high-level presentation, preservation, development, and transmission of Armenian folk singing to future generations. The awards were presented by Daniel Danielyan, Deputy Minister of Education, Science, Culture, and Sports of the Republic of Armenia.
The Deputy Minister thanked the artists for their significant contributions to the field of music, wishing them success.
Daniel Danielyan discussed current developments in the field of musical art with Karine Hovhannisyan and Vardan Badalyan and inquired about their upcoming programs and initiatives.