Քանոնահարուհի Մարիաննա Գևորգյանը World Folk Vision-ի եզրափակչում է
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, քանոնահարուհի, միջազգային բազմաթիվ մրցույթների դափնեկիր Մարիաննա Գևորգյանը մասնակցում է հեղինակավոր World Folk Vision մրցույթին։ Այսօր հայ քանոնահարուհին մրցույթի եզրափակիչ փուլում է։ Այս մասին ANM-ին հայտնեց Մարիաննան, հավելելով, որ եզրափակիչ փուլ է անցել 100 մասնակից։ Մրցույթին, ընդհանուր առմամբ, մասնակցել է 115 երկրից 3950 երաժիշտ։
«Ես ներկայանում եմ Հայաստանից՝ հայկական դրոշի ներքո։ Պատասխանատվությունն ու լարվածությունը հսկայական է, որովհետև բոլոր երկրների մասնակիցները պետական աջակցության ներքո են հանդես գալիս: Մասնակից երկրները շատ հզոր են և մի քանի մասնակից ունեն: Շատ ուրախ եմ, որ միակն եմ որ ներկայացել եմ քանոն նվագարանով ու կարող եմ ասել, որ Հայաստանի հանդեպ հարգանքը շատ մեծ է թե՛ մասնակիցների և թե՛ ժյուրիի կողմից։ Աշխարհի տարբեր երկրներից բազմաթիվ նամակներ եմ ստացել, ինչը  շատ ուրախալի է»,-ասաց քանոնահարուհին։
Կորոնավիրուսի համավարկով պայմանավորված՝ այս տարի մրցույթն անցկացվում է առցանց ձևաչափով, հաղթողը նույնպես որոշվելու է առցանց քվերարկությամբ։ Մարիաննա Գևորգյանին աջակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել և քվեարկել մրցույթի
կայքում։
World Folk Vision-ի խորհրդի նախագահ Վ․ Պիսկուրևը քանոնահարուհուն բնութագրել է որպես վառ տաղանդի ներկայացուցչի, որն իրեն նվիրել է արվեստին   բացառիկ վարպետությամբ և արտիստությամբ գերել է աշխարհի ամենամեծ  մշակութային մրցույթի երկրպագուներին և իր ավանդն է ներդնում հայկական մշակույթի տարածման համար։

As we have already informed, the canoonist, laureate of international competitions Marianna Gevorgyan participates in the prestigious World Folk Vision contest. Today, the Armenian canoonist is in the final stage of the competition. Totally 100 participants passed to the final stage. A total of 3,950 musicians from 115 countries took part in the competition.
"I represent Armenia under the Armenian flag. I feel great responsibility for my country because the participants of other countries participate under the patronage of their government. The participating countries are very strong and have several representatives. I am very happy to be the only musician representing canoon.  I've received many letters from different countries and I am so delighted,” the canoonist said.
Cause of the COVID-19 pandemic,  the competition is being held online this year, and the winner will also be determined by online voting. In order to support Marianna Gevorgyan, it is necessary to register and vote on the