Այսուհետ ՀՀ զինված ուժերը թիրախավորելու են Ադրբեջանի ռազմական օբյեկտները․ ՊՆ
Հոկտեմբերի 14-ին ադրբեջանական զինուժը թիրախավորել է Հայաստանի Հանրապետության տարածքում, Քարվաճառի հետ սահմանակից գոտում մարտական հերթապահություն իրականացնող մարտական տեխնիկա՝ ընդամենը ենթադրությունների հիման վրա, թե, իբր, այդ տեխնիկան պատրաստ է եղել հարվածել Ադրբեջանի խաղաղ բնակավայրերին։
Ավելորդ է նշել, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այդ պնդումը չի կարող որևէ հիմնավորում ունենալ։ Փաստացի, այդ երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն իրեն թույլ է տալիս թիրախավորել Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գտնվող և բնականոն մարտական հերթապահություն իրականացնող մարտական տեխնիկան՝ ընդամենը ենթադրությունների հիման վրա։
Վերահաստատելով, որ մինչև այս պահը Հայաստանի Հանրապետության տարածքից որևէ հրթիռ, արկ կամ գնդակ չի արձակվել Ադրբեջանի ուղղությամբ, միևնույն ժամանակ հայտարարում ենք, որ այսուհետ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերն իրենց իրավունք են վերապահում նույն տրամաբանությամբ թիրախավորել Ադրբեջանի տարածքում գտնվող ցանկացած ռազմական օբյեկտ կամ ռազմական տեղաշարժ։
Մարտական գործողությունների գոտին և տրամաբանությունը փոխելու գործընթացի ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը։
Բարեբախտաբար, զոհեր և վիրավորներ չկան:
Այսուհետ ՀՀ զինված ուժերը թիրախավորելու են Ադրբեջանի ռազմական օբյեկտները․ ՊՆ · Armenian National Music

From now Armed Forces of Armenia will target military objects in Azerbaijani territory
On October 14, the Azerbaijani Armed Forces targeted military equipment on duty in the Republic of Armenia, near the border area of Karvachar, based on mere assumptions that the equipment was allegedly preparing to strike peaceful settlements in Azerbaijan.
Needless to say, this statement by the Ministry of Defence of Azerbaijan cannot be substantiated. As a matter of fact, the military-political leadership of Azerbaijan has allowed itself to target military equipment carrying out its regular combat duty in the territory of the Republic of Armenia, based on mere assumptions.
Reaffirming that no missile, grenade or bullet has been shot in the direction of Azerbaijan from the territory of the Republic of Armenia until now, we at the same time declare that from now on the Armed Forces of the Republic of Armenia will reserve the right to target by the same logic any military object of military movement in Azerbaijani territory.
The military-political leadership of Azerbaijan bears full responsibility for changing the logic and zone of military operations.