Secrets of Armenia. Եղեռնի զոհերին նվիրված համերգ Լոս Անջելեսում
Ապրիլի 24-ին, ժամը 19:00-ին Secrets of Armenia հիմնադրամը Լոս Անջելեսի Քոլբերն Կատարողական արվեստի դպրոցի Զիփփեր համերգասրահում կանցկացնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի երեկո:
Համերգի ընթացքում դաշնակահարներ Միքայել և Յուլիա Հայրապետյանները կկատարեն 24 հայ դասական կոմպոզիտորի ստեղծագործություններ։ Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ այս բոլոր ստեղծագործությունները կհնչեն մեկ համերգի ընթացքում։
Secrets of Armenia-ն միջազգային երաժշտական նախագիծ և հիմնադրամ է, որը նվիրված է բացահայտելու և աշխարհին ներկայացնելու հայ դասական երաժշտական ժառանգությունը։
Նախագծի հաջորդ համերգը տեղի կունենա մայիսի 10-ին, որի ընթացքում դաշնակահար Միքայել Հայրապետյանը լեգենդար Քարնեգի Հոլում կներկայացնի հայկական երաժշտություն։
«Հայաստանի գաղտնիքները» միջազգային երաժշտական նախագիծը ստեղծվել է 2010 թվականին Մոսկվայի Չայկովսկու անվան պետական կոնսերվատորիայում, որի երաժշտական ավանդույթները հիմք են ընդունվել: Իր աշխատանքի ընթացքում նախագիծը հասել է միջազգային մակարդակի, և նրա գործունեությունը նկատվել է համաշխարհային երաժշտական մշակույթի ոլորտի առաջատար կազմակերպությունների կողմից։ Հիմնադրամը համագործակցում է տարբեր երաժշտական խմբերի և մենակատարների հետ։

Secrets of Armenia. Genocide Commemorial Concert in Los Angeles
On April 24, at 7 PM the Secrets of Armenia Foundation will hold Armenian Genocide commemorative concert at Zipper Hall of Colburn School of Performing Arts in Los Angeles.
During the concert pianists Mikael and Yulia Ayrapetyan will perform pieces by 24 Armenian classical composers. For the first time in the history of Armenia, all these compositions will be performed in one concert.
Secrets of Armenia is an international music project and Foundation dedicated to the discovery of the classical music of Armenia for the whole world. Whose roots go back to the folk art of the III century BC. The names of Armenian composers are one of those secrets.
The next concert of the project will be held on May 10, Mikael Ayrapetyan will present Armenian music at the legendary Carnegie Hall.
Secrets of Armenia international music project was created in 2010 in the Moscow State Tchaikovsky Conservatory, whose musical traditions were taken as its basis. During its work, the project has reached the international level, and its activities have been noted by the leading organizations in the field of world music culture. The foundation cooperates with various musical groups and soloists.