Կայացել է Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողովի առաջին նիստը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել վերոնշյալ հանձնաժողովի առաջին նիստը:
Քննարկվել են hայ մեծանուն կոմպոզիտոր, դիրիժոր, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակին նվիրված միջոցառումները բարձր մակարդակով անցկացնելուն ուղղված կազմակերպչական մի շարք հարցեր:
Հոբելյանական միջոցառումների ծրագրի շրջանակում աշխատանքները համակարգելու նպատակով ստեղծված հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են նախապատրաստական աշխատանքները, առաջիկա անելիքները: Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը տեղեկացրել է, որ Արամ Խաչատրյանի 120 ամյակի հոբելյանական միջոցառումների ցանկում ընգրկվելու համար ստացվել է շուրջ 40 հայտ: Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում են՝ հյուրախաղեր, փառատոններ, կրթական միջոցառումներ, ձայնագրություններ, նամակների ժողովածուի հրապարակում, Արամ Խաչատրյանի մասին պատմող տարբեր անդրադարձներ, միջազգային մրցույթ, եզակի նյութերի ցուցադրություն և այլն:
Արայիկ Հարությունյանը համակարգման աշխատանքներն արդյունավետ կազմակերպելու համար կարևորել է շահագրգիռ գերատեսչությունների հետևողական աշխատանքը և համագործակցությունը:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը տվել է մի շարք հանձնարարականներ, մասնավորապես, քննարկված ուղղություններով առաջարկություններ ներակայացնելու, պատշաճ իրազեկում ապահովելու վերաբերյալ:

The first meeting of Aram Khachaturian's 120th-anniversary jubilee committee took place in the RA government
The first meeting of Aram Khachaturian's 120th-anniversary jubilee committee, chaired by the Head of the Prime Minister's Office Arayik Harutyunyan, took place in the RA government.
A number of organizational issues aimed at holding the events dedicated to the 120th anniversary of the birth of the famous Armenian composer, conductor, and People's Artist of the USSR, Aram Khachaturian, at a high level were discussed.
The commission members created to coordinate the work within the framework of the anniversary events program presented the preparatory work and the upcoming tasks. Minister of Education, Science, Culture, and Sports Zhanna Andreasyan informed that about 40 applications were received to be included in the list of events for the 120th anniversary of Aram Khachatryan. Within the framework of the program, tours, festivals, educational events, recordings, the publication of a collection of letters, various references to Aram Khachatryan, international competitions, the exhibition of unique materials, etc. are planned.
Araik Harutyunyan emphasized the need for consistent work and cooperation from the concerned departments in order to organize the coordination work effectively
The head of the Prime Minister's Office gave a number of recommendations, in particular, on presenting proposals in the discussed directions, ensuring proper awareness.