Արվեստի դպրոցները կվերաբացվեն սեպտեմբերի 15-ին
Արվեստի դպրոցներում սեպտեմբերի 15-ից կվերսկսվեն դասերը: Պարետատան այսօրվա նիստի ժամանակ որոշվել է ուսումնական գործընթացը ոչ հեռավար և, սանիտարահիգիենիկ կանոնների խստորեն պահպանմամբ, կազմակերպել նաև նախնական և միջին մասնագիտական հաստատություններում, երաժշտական, արվեստի, գեղարվեստի դպրոցներում:
Բուհերի և մի շարք այլ ուսումնական հաստատությունների մասով որոշումները կկայացվեն առաջիկա մեկ շաբաթվա ընթացքում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունը:
Պարետատունը, գործընկեր գերատեսչությունները և նախարարությունը բոլոր ուղղություններով համատեղ մշակել են մանրամասն ընթացակարգեր և ուղեցույցներ, որոնք կհրապարակվեն և կտարածվեն առաջիկա օրերին:

Art schools to be reopened on September 15
The lessons at the art school will resume on September 15. The decision was made today, during the briefing of the commandant. Besides the primary and high schools, it was decided to reopen music, fine arts schools with strong preventative measures.
The information about high education institutions will be announced this week, the Ministry of ESCS reports. Detailed guidelines on the reopening of the institutions will be published in the coming days.