Pour toi Arménie․ համերգ՝ նվիրված մեծ շանսոնյեին
Դեկտեմբերի 29-ին, ժամը 19:00-ին ‹‹Արամ Խաչատրյան›› համերգասրահում տեղի կունենա լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին նվիրված «Pour toi Arménie» խորագրով համերգը:
Երեկոյի ընթացքում հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա վայելելու Ազնավուրի հայտնի ու սիրված երգերը: Համերգի հատուկ հյուրն է լիբանանցի երգիչ, դաշնակահար, կոմպոզիտոր Ղասսան Յամմինը, ով հայտնի է Ազնավուրի երգերի կատարումներով և հաճախ է տարբեր նվագախմբերի հետ հանդես գալիս Եվրոպայում: Համերգին մասնակցում են նաև հայ անվանի էստրադային երգչուհիներ Սյուզաննա Մելքոնյանը և Նաիրա Մանուչարյանը:
Համերգի կազմակերպիչն է Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Էդուարդ Թոփչյան):
Ազնավուրի երաժշտությունը կհնչի Հանրային ռադիոյի էստրադային սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարմամբ՝ վերջինիս գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Երվանդ Երզնկյանի ղեկավարությամբ: Ֆրանսիական շանսոնի բոլոր սիրահարներին և երկրպագուներին սպասվում է անմոռանալի տոնական երեկո:
Բացի Ազնավուրին նվիրված «Pour toi Arménie» համերգից, ‹‹Արամ Խաչատրյան›› համերգասրահում հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա ունկնդրելու հետևյալ տոնական համերգները՝ դեկտեմբերի 26-ին՝ ‹‹Christmas Jazz››, դեկտեմբեր 28-ին՝ ‹‹Home Alone in Concert›› (ֆիլմի երաժշտությունը՝ ուղեկցվող կադրերով), հունվարի 13, 14-ին՝ ‹‹Christmas Sinatra››`աֆրոամերիկացի վառ ու խարիզմատիկ երգիչ Մարվին Մոնեկեի (Մեծ Բրիտանիա) և Ազգային ֆիլհարմոնիկի կատարմամբ:

Pour toi Arménie: concert dedicated to Charles Aznavour to be held in Yerevan
The "Pour toi Arménie" event honoring the great chansonist Charles Aznavour will occur in the "Aram Khachaturian" concert hall on December 29 at 7:00 p.m.
The audience will be able to hear Aznavour's famous and popular songs throughout the evening. Ghassan Yammin, a Lebanese singer, pianist, and composer described for his performances of Aznavour's songs and frequently performs with various orchestras in Europe, will be the concert's special guest. Suzanna Melkonyan and Naira Manucharyan, two well-known Armenian pop singers, will also perform at the concert.
Armenian National Philharmonic Orchestra (artistic director and principal conductor: Eduard Topchjan) is the concert's organizer.
The Public Radio Symphony orchestra will perform Aznavour's songs under the direction of Yervand Yerznkyan, the  artistic director and principal conductor, People's Artist of the Republic of Armenia. All lovers and followers of French chanson are in for a memorable joyful evening.
In addition to the Aznavour-themed "Pour toi Arménie" event, the audience will be able to hear the following holiday concerts in the "Aram Khachatryan" concert hall: "Christmas Jazz" on December 26 and "Home Alone in Concert" on December 28. On January 13, 14, "Christmas Sinatra" performed by the brilliant and passionate African-American vocalist Marvin Moneke (Great Britain) and the National Philharmonic (music from the film with accompanying footage).