Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիան գործարկել է Khachaturian 120 առցանց ռադիոն
Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակի առիթով Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիան, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ ազդարարում է Khachaturian 120 առցանց ռադիոյի հեռարձակման մասին։
Հոբելյանական ողջ տարվա ընթացքում մեծանուն կոմպոզիտորի ստեղծագործությունները հնարավոր կլինի ունկնդրել առցանց ձևաչափով,  ամենամեծ լսարանն ունեցող ռադիոկայանների և երաժշտական ձայնադարանների միջոցով։
Շուրջօրյա հեռարձակումը հասանելի է նաև Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիայի պաշտոնական կայքում՝ www.babajanyanhall.org, ինչպես նաև հատուկ նախագծի համար ստեղծված www.radiokhachaturian.com կայքում։

The State Philharmonia of Armenia launches radio dedicated to Aram Khachaturian
On the occasion of the 120th anniversary of Aram Khachaturian, The State Philharmonia of Armenia in collaboration with the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Armenia launches 24/7 radio streaming of the cherished musical legacy by the esteemed composer.
Throughout the jubilee year, the works of the great composer will be available to listen online,  through radio stations and music collections with the largest audience.
The 24/7 broadcast is available on the official website of the State Philharmonic of Armenia: www.babajanyanhall.org as well as on the website www.radiokhachaturian.com created for the special project.