Արմեն Պուչինյանը ելույթ է ունեցել Սոչիի Роза Хутор. Классика փառատոնին
Դաշնակահար, միջազգային մրցույթների դափնեկիր Արմեն Պուչինյանը հանդես է եկել Ռուսաստանի Դաշնության Սոչի քաղաքում օգոստոսի 12-18-ը անցկացված Роза Хутор. Классика փառատոնին։ Փառատոնին ամեն տարի հանդես են գալիս օպերայի և բալետի աստղեր, արտասահմանցի արտիստներ և Սանկտ Պետերբուրգի պետական ակադեմիական սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ Ալեքսեյ Ասլանովի ղեկավարությամբ։
Ասլանովի հետ համագործակցությամբ կայացել է համերգ, որը երկու տարի առաջ ներկայացվել է Երևանում՝ Առնո Բաբաջանյան համերգասրահում։ Իրականացվել է երաժշտական նվագակցությամբ «Կային, չկային հեքիաթներ» խորագրով գրական-գեղարվեստական ներկայացում։
Թատրոնի և կինոյի դերասանները՝ Արմեն Պուչինյանի կատարումների ներքո կարդացին աշխարհի ժողովուրդների հեքիաթները։
Միջոցառման ընթացքում տեղի է ունեցել ռուսալեզու «Կային, չկային հեքիաթներ» ժողովածուի շնորհանդեսը, որում հյուսված են աշխարհի ժողովուրդների 26 լեգենդներ՝ նկարազարդված տարբեր երկրների երիտասարդ նկարիչների կողմից։ Ներկայացվել է նաև գրքում առկա հայկական հեքիաթը։ Պուչինյանը կատարել է մի շարք երկրների, այդ թվում՝ հայկական ազգային երաժշտություն։ Միջոցառման ընթացքում ներկաներին ողջունել է հրատարակիչ, Perspectum հրատարակչության տնօրեն, հեքիաթների գրքի գաղափարի հեղինակ Ալինա Գասումյանովան։
Գրքի աշխատանքներում ներգրավված է եղել 27 երիտասարդ և արդեն հայտնի նկարազարդողներ Ռուսաստանից, Իտալիայից, Լիտվայից, Գերմանիայից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Վրաստանից, Հայաստանից և Էստոնիայից։ Առանձնահատուկ շեշտենք, որ այս գրքի շրջանակում թիմը համագործակցել է նաև հայ նկարազարդողի հետ։

Armen Puchinyan performs at Roza Khutor festival in Sochi
Pianist, laureate of international competitions, Armen Puchinyan performed at the Roza Khutor։ Classics festival held in Sochi, Russia, on August 12-18. Every year, opera and ballet stars, artists and the St. Petersburg State Academic Symphony Orchestra under the direction of Alexey Aslanov perform at the festival.
A concert was held in cooperation with Aslanov, which was presented two years ago in Yerevan, in the Arno Babajanyan concert hall. A literary-artistic performance titled "There were, there were fairy tales" was held with musical accompaniment.
Actors of theater and cinema read fairy tales of the world's peoples under Armen Puchinyan's performances.