Խաչիկ Անդրեասյանը դարձել է Պադերևսկու անվան դաշնակահարների միջազգային մրցույթի հաղթող
Այս օրերին հայ երիտասարդ երաժիշտները չեն դադարում առցանց հարթակներում անցկացվող բազմաթիվ միջազգային մրցույթներում արձանագրել իրենց հաղթանակները:  Օրերս Հայաստանին հաղթանակ է բերել երիտասարդ դաշնակահար Խաչիկ Անդրեասյանը: Նա հաղթել է Պադերևսկու անվան դաշնակահարների 5-րդ միջազգային մրցույթը, որի արդյունքում բազմաթիվ առաջարկներ է ստացել:
Որպես առաջին մրցանակակիր՝ նա հրավիրվել է 2021 թվականի ընթացքում մասնակցելու Ֆ. Շոպենի անվան 9-րդ միջազգային մրցույթի համերգային ծրագրին (մարտի 7, 2021, ԱՄՆ, Հարթֆորդ) , Պադերևսկու անվան միջազգային 6-րդ մրցույթի բացման հանդիսավոր արարողությանը (մայիս, 2021, ԱՄՆ, Ֆարմինգթոն), Կոննեկտիկուտի հիմնադրամի ամենամյա համերգին (փետրվար, 2021) և Ֆ. Շոպենի անվան միջազգային փառատոնին (հուլիս, 2021, Լեհաստան, Բուսկո-Զդրույ):
Խաչիկ Անդրեասյանը «Մեկնարկ» տաղանդի զարգացման նպատակային ծրագրի անդամ է, սովորում է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի 4-րդ կուրսում, պրոֆեսոր Արմեն Բաբախանյանի դասարանում:
Հիշեցնենք, որ վերջերս «Մեկնարկ» ծրագրի մեկ այլ անդամ, դաշնակահար
Արթուր Գրիգորյանը Հարավային Կորեայում կայացած Սվյատոսլավ Ռիխտերի անվան միջազգային առաջին մրցույթում արժանացել է առաջին մրցանակի:
Խաչիկ Անդրեասյանը դարձել է Պադերևսկու անվան դաշնակահարների միջազգային մրցույթի հաղթող · Armenian National Music

These days, young Armenian musicians do not stop recording their victories in many international competitions held on online platforms. Recently, young pianist Khachik Andreasyan brought victory to Armenia.
He won the 5th Paderewski International Piano Competition and as a reward, he has received an invitation to perform at many international music events: winners concert of XII Chopin International Piano Competition in Hartford, CT on March 7, 2021, winners concert of VI Paderewski International Piano Competition in Farmington, CT on May 2021, Annual Concert of Connecticut Foundation in February 2021, Chopin International Festival in Busko-Zdroj, Poland in July 2021.
Khachik Andreasyan is a 4th year student at Yerevan Komitas State Conservatory (class of professor Armen Babakhanyan), also a member of “Meknark” Talent Development Target program.