Դաշնակահար Տիգրան Պետրոսյանը Վ. Կրայնևի անվան միջազգային մրցույթին մասնակցելու հրավեր է ստացել
Երիտասարդ դաշնակահար Տիգրան Պետրոսյանը 2021 թ. Մոսկվայում կայանալիք Վլադիմիր Կրայնևի անվան դաշնակահարների չորորդ միջազգային մրցույթին մասնակցելու հրավեր է ստացել:
Կորոնավիրուսի համավարակի կանխարգելմամբ պայմանավորված՝ այս տարի մրցույթն անց է կացվել առցանց ձևաչափով, որին մասնակցել է Տ. Պետրոսյանը: Արդյունքում հայ դաշնակահարը անվանական հրավեր է ստացել ժյուրիի նախագահ Ալեքսանդր Ռոմանովսկուց մասնակցելու գալիք մրցույթին՝ առանց նախընտրական փուլի:
Տիգրան Պետրոսյանը Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դաշնամուրային ֆակուլտետի մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանող է, սովորում է պրոֆեսոր Գեորգի Ավանեսովի մասնագիտական դասարանում:
Դաշնակահար Տիգրան Պետրոսյանը Վ. Կրայնևի անվան միջազգային մրցույթին մասնակցելու հրավեր է ստացել · Armenian National Music

Pianist Tigran Petrosyan to participate in Vladimir Krainev International Competition
Young pianist Tigran Petrosyan is invited to participate in the fourth Vladimir Krainev International Piano Competition in Moscow in 2021.
Due to the prevention of the COVID-19 pandemic, this year the competition was held online and T. Petrosyan participated in it. As a result, the Armenian pianist received an invitation from the chairman of the jury Alexander Romanovsky to participate in the upcoming contest without a pre-election stage.
Tigran Petrosyan is a first-year master's student at the Piano Faculty of the Yerevan Komitas State Conservatory, studying in the professional class of Professor Georgy Avanesov.