Հայ սաքսոֆոնահարուհին Իսպանիայում դարձել է առցանց մրցույթի դափնեկիր
Իսպանիայի Մելիյա քաղաքում բնակվող սաքսոֆոնահարուհի Ալիսիա Սարգսյանը հաղթել է Բունյոլի (Վալենսիա) MPMusic հիմնադրամի կողմից կազմակերպված երաժշտական առցանց մրցույթում։ Ինչպես նշված է Իսպանիայում Հայաստանի դեսպանության ֆեյսբուքյան էջում, պատանի երաժիշտն առաջին տեղ է զբաղեցրել հանդիսատեսի քվեարկության արդյունքում: Երկու ժամ տևած քվեարկության արդյունքում նա ստացել է 508 ձայն։
Որպես նվեր, Ալիսան հնարավորություն է ստացել ուսանելու անվանի սաքսոֆոնահարի դասարանում՝ 2020-21 ուսումնական տարում և փոքրիկ դրամական պարգև։

Alicia Sargsyan, a saxophonist living in Melia, Spain, won an online music contest organized by the MPMusic Foundation in Buñol (Valencia). According to the Facebook page of the Armenian Embassy in Spain, the young musician took first place in the audience voting. In two-hour voting, he received 508 votes.
As a reward, she will receive a course with a renowned saxophonist during the academic year 2020-2021, a mentoring with professors from the academy, and a prize of 200 euro.
Photocredit: melillahoy.es