Դիանա Ադամյանն արժանացել է «Համագործակցության դեբյուտներ» միջպետական մրցանակի
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արայիկ Խզմալյանը 2019 թ. դեկտեմբերի 8-10-ը մասնակցել է Բրեստ քաղաքում (Բելառուս) կայացած Հումանիտար համագործակցության միջպետական հիմնադրամի (ՀՀՄՀ) և Հումանիտար համագործակցության խորհրդի միացյալ նիստին, ինչպես նաև «Բրեստ-Համագործակցության՝ 2019 թ. մշակութային մայրաքաղաք» միջոցառման փակման արարողությանը:
Մշակութային մայրաքաղաքներ միջպետական ծրագրի փակման շրջանակում տեղի է ունեցել նաև «Համագործակցության դեբյուտներ» միջպետական մրցանակի հանձնման արարողությունը, որին արժանացել է տաղանդաշատ ջութակահար, Յ․ Մենուհինի անվան մրցույթի հաղթող Դիանա Ադամյանը։ Պարգևը ստացել է նախարարի տեղակալ Արայիկ Խզմալյանը։

Deputy Minister of Education, Science, Culture and sport of RA Arayik Khzmalyan participated in the closing ceremony of "Brest- the CIS Cultural Capital of 2019", organized by the CIS Interstate Humanitarian Cooperation Fund (IHCF) on 8-10 December.
Within the framework of the "Cultural Capitals" program closing ceremony young talented violinist, winner of Y. Menuhin competition Diana Adamian was awarded the "Debuts of cooperation" prize. The prize was received by Deputy Minister A. Khzmalyan.