Հայ դաշնակահարները՝ Տկաչևսկու անվան 6-րդ միջազգային մրցույթի դափնեկիրներ
Սեպտեմբերի 20-ից 30-ը Լեհաստանում կայացել է Տկաչևսկու անվան դաշնակահարների 6-րդ միջազգային մրցույթը, որտեղ Հայաստանի ներկայացուցիչներից Արթուր Գրիգորյանն արժանացել է առաջին (մինչև 19 տարեկանների խումբ), իսկ Ալեքս Գևորգյանը՝ երրորդ մրցանակի (մինչև 13 տարեկանների խումբ):
Առաջին մրցանակից բացի՝ Արթուրին շնորհվել է նաև Հատուկ մրցանակ, որը ներառում է 4 տարվա կրթաթոշակ՝ (տարեկան 19.000 ԱՄՆ դոլար) Արևելյան Թենեսիի համալսարանում սովորելու նպատակով։
Մրցույթին մասնակցել են 260 պատանի և երիտասարդ դաշնակահարներ՝ 33 երկրներից։ Մրցույթի ժյուրիի կազմում էին․ Քրիստիան Տկաչևսկի (Լեհաստան, ԱՄՆ) Վովկա Աշքենազի (Իսլանդիա, ՌԴ) Ռիցո Չանգ (Հոնգ Կոնգ) Միխայիլ Բերկովսկի (Կանադա) Բեն Շոեման (Հարավային Աֆրիկա) Քիմբեռլի Չեն Աֆանասովա (Թայվան) Կանժի Կոզուտա (Ճապոնիա) Արմեն Բաբախանյան (Հայաստան):

From September 20 to 30, the 6th VI Krystian Tkaczewski International Piano Competition took place in Poland, where Arthur Grigoryan from Armenia won the first prize (Category “Young Artist” up to 19 years old) and Alex Gevorgyan from the third prize (Category " Piano Talents": up to 13 years old).
In addition to the first prize, Arthur was also awarded an East Tennessee State University - Creative Arts Scholarship: It is a four-year scholarship (approx. 19,000 USD per year) to attend ETSU as a freshman (Bachelor of Music) once the award recipient completes the admission process.
This year 260 young pianists from 33 countries took part in the competition.
The jury members of the competition were Krystian Tkaczewski, Vovka Ashkenazy, Rizzo Chung, Michael Berkovsky, Ben Schoeman, Esther Park, Kimberly Chen Afanasova, Kanji Kozuta and Armen Babakhanian.