Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին նվիրված համերգ՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայանում
Մարտի 25-ին Փարիզում՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայանում, տեղի կունենա գալա-համերգ՝ նվիրված շանսոնի և երաժշտարվեստի համաշխարհային լեգենդ, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին: Համերգը կրում «Une vie d'amour» («Սիրով լի կյանք») խորագիրը:
Համերգը կազմակերպել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցչության և Հայաստանի՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ազգային հանձնաժողովի հետ համատեղ։ Միջոցառումն անցկացվում է ՀՀ կառավարության կողմից հաստատված հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում։
Շառլ Ազնավուրի հարուստ և յուրօրինակ երաժշտական ժառանգությունը կներկայացնի Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ. մենակատարներ՝ Ինգա Արշակյան, Գոռ Սուջյան, Գուրգեն Բավեյան և Ժյուլ Գրիզոն:
Համերգի ընթացքում կհնչեն Շառլ Ազնավուրի սիրված և ճանաչված երգերը, որոնք անջնջելի հետք են թողել համաշխարհային երաժշտարվեստում:
Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին նվիրված համերգ՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայանում · Armenian National Music

Concert dedicated to the 100th anniversary of Charles Aznavour's birth at UNESCO Headquarters
On March 25, a gala concert dedicated to the 100th anniversary of the birth of Charles Aznavour, a world legend of chanson and musical art, will be held at UNESCO headquarters in Paris. The concert is entitled “Une vie d'amour” (“A life full of love”).
The concert is organized by the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia in collaboration with the Permanent Representation of Armenia to UNESCO and the National Commission of Armenia for UNESCO. The event is held within the framework of the anniversary events approved by the Government of the Republic of Armenia.
The rich and unique musical heritage of Charles Aznavour will be presented by the National Philharmonic Orchestra of Armenia under the direction of Artistic Director and Principal Conductor Eduard Topchyan. soloists: Inga Arshakyan, Gor Sujyan, Gurgen Baveyan and Jules Grizon.