«Բաբելոն»․ մարդկային հարաբերությունների և փոխընբռնման կարևորությունը
Հունվարի 15-ին, ժամը 19:00-ին Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի Օպերային ստուդիայի բեմում կցուցադրվի միջազգային համագործակցության արդյունքում ծնված «Բաբելոն» ժամանակակից պարային ներկայացումը։
Ինչպես հայտնում են Օպերային ստուդիայից, ներկայացումը ստեղծվել է «Բալմանուկյան պարային նախագծի» (խորեոգրաֆ՝ Արման Բալմանուկյան) և Սանկտ-Պետերբուրգի «Կանոն Դենս Հաուզի» (խորեոգրաֆ՝ Վալերիա Կասպարովա) գեղարվեստական թիմերի միջև երեք շաբաթ տևած փորձի փոխանակման ծրագրի շրջանակներում։
«Բաբելոնը» մարդկային հարաբերությունների, փոխընբռնման կարևորության մասին է՝ անկախ լեզվական և մտածելակերպի տարբերություններից։ Հենց դա էր պակասում բիբլիական Բաբելոնի բնակիչներին։
Կոնսերվատորիայի Օպերային ստուդիան՝ խաղացանկային օպերային թատրոն դառնալու և իր միջազգային գործունեության շնորհիվ երիտասարդ արտիստների կայացմանը նպաստելու ռազմավարական նպատակ հետապնդելով՝ այս նախագծի շնորհիվ ընդլայնում է իր գործընկերների ցանկը՝ նոր միջազգային ծրագրեր իրագործելու հեռանկարով։

"Babylon": Human relations and possibility of mutual understanding
The contemporary ballet performance entitled "Babylon" will be played on the stage of the Opera Studio of the Yerevan Komitas State Conservatory on January 15, at 7:00 p.m.
According to the opera studio, the performance is created within three-week cooperation between the Balmanukyan Dance Project (choreographer: Arman Balmanukyan) and the St. Petersburg Kanon Dance House (choreographer: Valeria Kasparova) artistic teams.
Babylon" tells about human relations, the possibility of mutual understanding, regardless of differences in language and mentality, which the inhabitants of Babylon lacked.
The Opera Studio, with the strategic goal of promoting young artists through its international activities to become a play opera theater, is expanding the list of partners with the prospect of implementing new international projects.