«Գառզու և Ժանսեմ» ցուցահանդեսը կբացվի «Կադանս» անսամբլի համերգով
Եվրոպական ժառանգության օրերի շրջանակում՝ հոկտեմբերի 17-ին Առնո Բաբաջանյան համերգասրահի նորաբաց ցուցասրահում տեղի կունենա ֆրանսահայ նշանավոր գեղանկարիչներ Գառզուի (1907-2000) և Ժանսեմի (1920-2013) գրաֆիկական աշխատանքների ցուցահանդեսի բացումը, որին կհաջորդի «Կադանս» անսամբլի համերգը: Երեկոյի ընթացքում կհնչեն Շառլ Ազնավուրի, Ժորժ Գարվարենցի, Միշել Լեգրանի, Ռիչարդ Գալիանոյի, Աստոր Պիացոլայի, ինչպես նաև Արամ Խաչատրյանի, Առնո Բաբաջանյանի և այլ կոմպոզիտորների ստեծագործություններ:
Նախագիծն իրականացվում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության, Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության և Երևանի ժամանակակից արվեստի թանգարանի հետ համագործակցությամբ:
Միջոցառման տոմսերը կարող եք ձեռք բերել
Wylling.com կայքում` https://bit.ly/3D55qRo հղումով, միայն ցուցահանդեսը գործելու է մինչև հոկտեմբերի 24-ը, որի տոմսերը նույնպես կարելի է ձեռք բերել առցանց՝ https://bit.ly/3BqPsQS։

Cadence Ensemble to open the exhibition "Garzou and Jansem"
Within the framework of the European Heritage Days, on October 17, the newly opened exhibition hall of Arno Babajanyan Concert Hall will host the opening of an exhibition of graphic works by famous French-Armenian painters Garzou (1907-2000) and Jansem (1920-2013), which will be followed by a concert by the Cadence Ensemble.
The evening will feature works by Charles Aznavour Georges Garvarents Michel Legrand Richard Galliano Astor Piazzolla as well as Aram Khachaturian, Arno Babajanyan and other composers. The project is implemented in cooperation with the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sports, the French Embassy in Armenia, and the Yerevan Museum of Contemporary Art.
Wylling.com at https://bit.ly/3alOTvP. The tickets for the exhibition are available on https://bit.ly/3BqPsQS.