Թողարկվել է Էդգար Հովհաննիսյանի խմբերգերի ձայնասկավառակը
Մայիսի 14-ին, ժամը 19:00-ին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա  կոմպոզիտոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Էդգար Հովհաննիսյանի խմբերգերի ձայնասկավառակի շնորհանդես-համերգը: Ձայնասկավառակը ձայնագրել է Երևանի պետական կամերային երգչախումբը (հիմնադիր՝ ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Հարություն Թոփիկյան):
Խմբավար՝ Քրիստինա Ոսկանյանի ղեկավարությամբ համերգ-շնորհանդեսին կներկայացվեն Էդգար Հովհաննիսյանի խմբերգերը: Մենակատարներ՝ Նելլի Վարդանյան, Ջեննի Նազարյան, Անդրանիկ Մալխասյան, Թամարա Մոսինյան:
Սկավառակի ձայնագրության աշխատանքներն իրականցվել են Հարություն Թոփիկյանի նախաձեռնությամբ։ Մաեստրոյի մահվանից հետո աշխատանքները շարունակվել են խմբավար Քրիստինա Ոսկանյանի ղեկավարությամբ:

A concert and presentation of Edgar Hovhannisyan's CD of choral music will be held on May 14, 7 p.m. at Komitas Chamber Music Hall. The CD is recorded by Yerevan State Chamber Choir (Founder: Harutyun Topikyan).
Under the baton of Kristina Voskanyan, Edgar Hovhannisyan's choral works will be presented during the event. Soloists for the concert are Nelli Vardanyan, Jenny Nazaryan, Andranik Malkhasyan, and Tamara Mosinyan.
The project was implemented on the initiative of Harutyun Topikyan. After his death, it was finished by Kristina Voskanyan.