Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը հյուրախաղերով հանդես կգա Գերմանիայում
Բադեն-Վյուրթեմբերգի հայ համայնքի և ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ՝ Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը հոկտեմբերի 27-ին և 28-ին հյուրախաղերով հանդես կգա Գերմանիայում։
Համերգներն իրականացվում են Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակի և «Հայ մշակույթի օրեր Շտուտգարտում» ծրագրի շրջանակներում, որն այս տարի կրում է «Միասին հանուն խաղաղության» խորագիրը։
Հոկտեմբերի 27-ին նվագախումբը ելույթ կունենա Ռոտենբուրգի Ցեինտշոյեր մշակույթի կենտրոնում (Zehntscheuer Rottenburg cultural center) գերմանաբնակ հայ ջութակահար Արամ Բադալյանի և գերմանացի դիրիժոր Ֆիլիպ Ամելունգի հետ։
Հոկտեմբերի 28-ին նվագախումբը հանդես կգա Շտուտգարտի Հոսփիթալհոֆ համերգասրահում (Hospitalhof Stuttgart)` գերմանաբնակ հայ ջութակահար Արամ Բադալյանի և դիրիժոր Ռուբեն Ղազարյանի հետ։
Ծրագրում ընդգրկված են հայ և գերմանացի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ։
Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը հյուրախաղերով հանդես կգա Գերմանիայում · Armenian National Music

The State Chamber Orchestra of Armenia to perform in Germany
The State Chamber Orchestra of Armenia will tour Germany on October 27 and 28 with the support of the Armenian community of Baden-Württemberg and the Ministry of Education and Culture of the Republic of Armenia.
The concerts are part of the celebrations for Aram Khachatryan's 120th anniversary and the "Days of Armenian Culture in Stuttgart" program, which this year is themed "Together for Peace."
The orchestra will perform in the Zehntscheuer Rottenburg Cultural Center on October 27 together with German-born Armenian violinist Aram Badalyan and German conductor Philip Amelung.
The orchestra will perform at the Hospitalhof Stuttgart concert hall on October 28 at 19:00, with German-born Armenian violinist Aram Badalyan and conductor Ruben Ghazaryan.