Կամերային նվագախումբը կներկայացնի «Իտալական երաժշտությունը ֆիլմերում»
Դեկտեմբերի 11–ին, ժամը 19։30-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կկայանա «Իտալական երաժշտությունը ֆիլմերում» (Note Italiane In Cinema) խորագրով երեկո։ Նախագիծն իրականացնում են Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը և ՀՀ-ում Իտալիայի Հանրապետության դեսպանությունը։
Կհնչեն հայտնի ստեղծագործություններ՝ գրված բացառապես իտալացի հայտնի հեղինակների կողմից․ Էննիո Մորիկոնե, Նինո Ռոտա, Ջակոմո Պուչինի, Ռենատո Կարոսոնե, Տոմազո Ալբինոնի և այլք։
Համերգի ընթացքում կներկայացվեն սաունդթրեքեր «Կնքահայրը», «Ռոմեո և Ջուլիետ», «Սարդ-մարդը», «Ուոլ Սթրիթի գայլը», «Տաղանդավոր պարոն Ռիփլին», «Մի անգամ Ամերիկայում» և այլ հայտնի ֆիլմերից։
Համերգին կմասնակցեն Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը (ընդլայնված կազմով), Երևանի պետական կամերային երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Քրիստինա Ոսկանյան)։
Մենակատարներ՝ Տիգրան Մելքոնյան (տենոր), Ալբերտ Նավասարդյան (սաքսոֆոն), Աստղիկ Վարդանյան (ջութակ), Վահագն Վարդանյան (մելոդիկա, օկարինա, բլոկ ֆլեյտա, էլեկտրո դաշնամուր), Վարդան Գաբոյան (էլեկտրո կիթառ): Դիրիժոր՝ Վալտեր Սիվիլոտտի (Իտալիա):

NCOA to present the Italian Note in Cinema
On December 11, at 7:30 p.m., the "Aram Khachaturian" Concert Hall will host an event entitled "Italian Note in Cinema" (Note Italiane In Cinema). The Armenian State Chamber Orchestra and the Italian Embassy in Armenia implement the project.
Works by Ennio Morricone, Nino Rota, Giacomo Puccini, Renato Carosone, Tommaso Albinoni, and other well-known Italian authors will performed in the evening.
During the concert, soundtracks from “The Godfather”, “Romeo and Juliet”, “Spider-Man”, “The Wolf of Wall Street”, “The Talented Mr. Ripley”, “Once Upon a Time in America” and other famous films will be presented.
The concert will feature the State Chamber Orchestra of Armenia (with an expanded lineup), and the Yerevan State Chamber Choir (artistic director and conductor Kristina Voskanyan).
Soloists: Tigran Melkonyan (tenor), Albert Navasardyan (saxophone), Astghik Vardanyan (violin), Vahagn Vardanyan (melodica, ocarina, block flute, electric piano), Vardan Gaboyan (electric guitar). Conductor: Valter Sivilotti (Italy).
The general sponsor of the concert is the Embassy of the Republic of Italy in the Republic of Armenia.