Հոգևոր երաժշտության փառատոնի մասնակից երգչախմբերի սաները պարգևատրվել են շնորհակալագրերով
ԿԳՄՍ նախարարությունում տեղի է ունեցել Արուճի Սուրբ Գրիգոր եկեղեցում հունվարի 6-ին անցկացված Հոգևոր երաժշտության երրորդ փառատոնի մասնակից երգչախմբերի շնորհակալագրերի հանձնման արարողությունը։ Շնորհակալագրերը հանձնել է ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը։
Միջոցառմանը մասնակցել են Արարատի մարզի Արտաշատ համայնքի Արևշատ և Քաղցրաշեն գյուղերի, Թալին քաղաքի երաժշտական դպրոցի, Ապարան քաղաքի արվեստի դպրոցի սաները, ինչպես նաև «Ֆիմեյլ կոմպոզերս» երգչախումբը։
Դանիել Դանիելյանը շնորհակալություն է հայտնել երգչախմբերի սաներին՝ կարևորելով փառատոնի անցկացման դերը արժեքահեն գաղափարների տարածման առումով։ «Փառատոնը նպաստում է հոգևոր արժեքների պահպանմանը, ազգային երաժշտական ժառանգության հանրահռչակմանը, մշակութային զարգացմանն ու երեխաների մոտ հոգևոր արժեքների ամրապնդմանը։ Վստահ եմ՝ 7-րդ դարի պատմամշակութային հուշարձանում ելույթով հանդես գալը ձեզ համար յուրահատուկ փորձառություն է»,- դիմելով հանդիպման մասնակիցներին՝ ասել է նախարարի տեղակալը և հավելել, որ փառատոնը նոր շունչ է հաղորդում պատմության և մշակույթի հուշարձանին։
Շնորհակալագրերից բացի՝ երեխաներին Գիրք նվիրելու օրվա առթիվ հանձնվել են նաև գեղարվեստական գրքեր:
Հոգևոր երաժշտության փառատոնի մասնակից երգչախմբերի սաները պարգևատրվել են շնորհակալագրերով · Armenian National Music

Students of choirs participating in the spiritual music festival were awarded certificates of appreciation during a ceremony held at the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Armenia. Deputy Minister Daniel Danielyan presented the certificates.
The certificates recognised the choirs that participated in the third spiritual music festival held on January 6 at the historic St. Grigor Church in Aruch.
The ceremony was attended by students from the villages of Arevshat and Kaghtsrashen in the Artashat community of Ararat Province, as well as representatives of the Talin Music School, the Aparan Art School, and the “Female Composers” choir.
In his remarks, Daniel Danielyan thanked the young participants and emphasised the importance of the festival in promoting spiritual and cultural values. He noted that the initiative contributes to the preservation of spiritual traditions, the popularisation of national musical heritage, and the cultural and moral development of younger generations.
“I am sure that performing in a 7th-century historical and cultural monument was a unique and memorable experience for you,” the deputy minister said, adding that the festival helps revive and highlight Armenia’s historical and cultural landmarks.
In addition to certificates of appreciation, the children were also presented with fiction books on the occasion of Book Giving Day.