«Խաղիկներ». Տիգրան Մանսուրյանի նոր ստեղծագործությունը
ՀՀ ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանը Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ և հատուկ պատվերով հեղինակել է մանկապատանեկան խմբերգային ստեղծագործություն, որը կրում է «Խաղիկներ» խորագիրը: Այն բաղկացած է ժողովրդական աղոթքներից և միջնադարյան հայրեններից, հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։
Մաեստրոյի «Ժողովրդական» այս ստեղծագործությունն առաջին անգամ կհնչի Երևանի քաղաքապետարանի երաժշտական և արվեստի դպրոցների 16-րդ մրցույթ-փառատոնի եզրափակիչ համերգի ընթացքում, որը տեղի կունենա հունիսի 4-ին՝ «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում:

Tigran Mansurian, a People's Artist of Armenia and composer, has created a choral work for children and youth titled "Khaghikner" at the initiative and special request of the Yerevan Municipality. This piece incorporates folk prayers and medieval hymns.
Maestro's "Folk" composition will be performed for the first time during the closing concert of the 16th Competition Festival of Music and Art Schools organized by the Yerevan Municipality, which is scheduled for June 4 at the "Aram Khachaturian" concert hall.