Մոցարտի «Ռեքվիեմը»՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության սրբադասված նահատակների
Ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության սրբադասված նահատակների՝ ապրիլի 23-ին՝ ժամը 23:59-ին, Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի կատարմամբ կհնչի Վոլֆգանգ Ամադեուս Մոցարտի «Ռեքվիեմը»:
Համերգը կանցկացվի ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում:
Որպես մենակատարներ հանդես կգան Աննա Ագլատովան (սոպրանո), Սոֆիա Թումանյանը (մեցցո-սոպրանո), Տիգրան Մելքոնյանը (տենոր) և Միլան Սիլյանովը (բաս): Բեմում կլինեն նաև «Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար, խմբավար՝ Սոնա Հովհաննիսյան) և Երևանի պետական կամերային երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար, գլխավոր խմբավար՝ Քրիստինա Ոսկանյան): Համերգը կղեկավարի Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը:

Mozart's "Requiem" to be performed իn memory of the canonized martyrs of the Armenian Genocide
In memory of the canonized martyrs of the Armenian Genocide, on April 23, at 11:59 p.m., the Armenian National Philharmonic Orchestra will perform Wolfgang Amadeus Mozart's "Requiem"․
The concert will be held with the support of the Ministry of Culture, Sports and Tourism of the Republic of Armenia at the "Aram Khachaturian" Concert Hall.
The soloists will be Anna Aglatova (soprano), Sofia Tumanyan (mezzo-soprano), Tigran Melkonyan (tenor), and Milan Silyanov (bass). The "Hover" State Chamber Choir (artistic director, conductor: Sona Hovhannisyan) and the Yerevan State Chamber Choir (artistic director, principal conductor: Kristina Voskanyan) will also be on stage. The concert will be conducted by the artistic director and principal conductor of the Armenian National Philharmonic Orchestra, Eduard Topchyan.