Ալեքսանդր Հարությունյանի հիշատակին նվիրված համերգ՝ Մեծ Բրիտանիայում
«Կլինգեն» երգչախումբը և մշակութային ասոցիացիան` Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի դեսպանության հովանու ներքո, կազմակերպել են համերգ-ցուցահանդես՝ նվիրված կոմպոզիտոր Ալեքսանդր Հարությունյանին:
Համերգային ծրագիրը պատրաստել է տենոր և դիրիժոր Սիփան Օլահը՝ Բրիտանական լսարանին Հարությունյանի հոյակերտ ստողծագործությունները ներկայացնելու Համար: Միջոցառումը տեղի կունենա Քենսինգթոնի Էրլս Քորթ եկեղեցում՝ մայիսի 21-ին, ժամը 19:00-ին:
Ծրագրում՝ Կոնցերտ ջութակի և լարային նվագախմբի համար, Էքսպրոմտ թավջութակի և նվագախմբի համար, երգչախմբային և մենակատար երգեր, գործիքային մենանվագներ:
Լեգենդար կոմպոզիտոր Հարությունյանի գլուխգործոցները կկատարեն Անի Բատիկյանը՝ ջութակ, Սիփան Օլահը՝ տենոր և դիրիժոր, Քրիստոֆեր Հեջեսը՝ թավջութակ, Հայարփի Եղիկյանը՝ սոպրանո, Նարինե Մսալխասյանը՝ սոպրանո, Մարիա Պալազյանը՝ դաշնամուր, Կլինգեն երգչախումբը։

“Multinational tribute to Alexander Arutiunian” in Great Britain
Klingen Choir and Cultural Association under the auspices of the Embassy of Armenia in the UK has taken the opportunity to organize a concert exhibition “Multinational tribute to Alexander Arutiunian”.
This event is prepared by tenor and conductor Sipan Olah to highlight the great musical heritage composed by magnificent composer Alexander Arutiunian in the UK. The event will take place in St Cuthbert’s church, Earls Court, Kensington on Saturday, 21st May 2022 at 19:00.
Program: Concerto for Violin and string orchestra, Capriccio for cello and orchestra, choir and solo songs, solo instrumental pieces by the magnificent composer.
Masterpieces by legendary composer Arutiunian will be performed by internationally acclaimed professional musicians Ani Batikyan- violin, Sipan Olah -tenor and conductor, Christopher Hedges-cello, Hayarpi Yeghikyan – soprano, Narine Msalkhasyan –soprano, Maria Palazian – piano, Klingen Choir and Klingen Chamber Orchestra.