Բացօթյա տոնական համերգ` Գյումրիում
Հայաստանի ազգային հերոս, Ֆրանսիայի Պատվո լեգեոնի շքանշանակիր, աշխարհահռչակ շանսոնյե, հասարակական գործիչ Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը Գյումրու Վարդան Աճեմյանի անվան դրամատիկական թատրոնի հրապարակում տեղի է ունեցել բացօթյա տոնական համերգ։
Միջոցառմանը ելույթներով հանդես են եկել Swag Kids մանկապատանեկան խումբը, եվրատեսիլյան պատվիրակներ Նարե Ղազարյանը և «Yan Girls» խումբը, Երևանի Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի և արվեստի պետական քոլեջի երգչախումբը։
Համերգն իրականացրել է «Ազնավուր» հիմնադրամը՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության ֆինանսավորմամբ և համագործակցությամբ: Միջոցառման աջակիցն էր Գյումրու համայնքապետարանը։

An outdoor concert at the Vardan Achemian Drama Theater Square in Gyumri was held on International Children's Day as part of the celebrations marking the 100th anniversary of the singer Charles Aznavour's birth.
The European television delegates Nare Ghazaryan and the children's group Swag Kids, along with the "Yan Girls" group from Yerevan State College of Culture and Arts named after Charles Aznavour, performed at the event.
The "Aznavour" Foundation implemented the event with the funding and cooperation of the RA Ministry of ESCS, with the support of Gyumri Municipality.