«Սիրո երգեր». նվիրում սիրո տոնին
Փետրվարի 15-ին Ա. Սպենդիարյանի տուն-թանգարանում անցկացվեց «Սիրո երգեր» խորագրով համերգ՝ նվիրված Սբ. Սարգսի տոնին: Ծրագրում տեղ էին գտել սիրո թեմային նվիրված բացառիկ երաժշտական օրինակներ` երգեր, ռոմանսներ, արիաներ և զուգերգեր: «Սիրո երգեր»-ը հնչեցին տարբեր լեզուներով (հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն, իսպաներեն, իտալերեն, գերմաներեն, ֆրանսերեն և չեխերեն)` բոլորին հասկանալի դառնալով համամարդկային լեզվի` երաժշտության օգնությամբ:
Համերգի մասնակիցներն էին Երևանի Կոմիտասի անվ. պետական կոնսերվատորիայի դոցենտ Լիանա Վարդանյանի ակադեմիական մեներգեցողության դասարանի սաները՝ Նարե Ճաղարյանը, Մարյանա Գևորգյանը, Մարիամ Հովհաննիսյանը, Աննա Խաչատրյանը (սոպրանո), Հռիփսիմե Սարգսյանը (մեցցո-սոպրանո), Դավիթ Խաչատրյանը (տենոր), Սամվել Եփրեմյանը (բարիտոն), նվագակցող՝ Իզաբելա Շախսուվարյան:
Երիտասարդ երգիչներից մեկը՝ Դավիթ Խաչատրյանը արցախյան 44-օրյա պատերազմի մասնակից է և ՀՀ ՊՆ կողմից արժանացել է Արիության մեդալի:

“Songs of love”: dedication to the feast of love
A concert entitled “Songs of Love” dedicated to the Feast of St. Sarkis took place on February 15th in the A. Spendiaryan House-museum. The concert program included unique musical examples on love theme - songs, romances, arias and duets. "Songs of love" were sung in different languages - Armenian, Russian, English, Spanish, Italian, German, French and Czech, understandable for everyone thanks to the universal language - music.
The participants of the concert were the students of the Yerevan Komitas State Conservatory Docent Liana Vardanyan’s academic vocal class - Nare Tchagharyan, Maryana Gevorgyan, Mariam Hovhannisyan, Anna Khachatryan (soprano), Hripsime Sargsyan (mezzo-soprano), Davit Khachatryan (tenor) and Samvel Yepremyan (baritone). Piano accompanist – Izabella Shakhsuvaryan.
One of the young singers - Davit Khachatryan is 44-Day Artsakh War participant and has awarded by The Medal of Courage of the RA Ministry of Defense.