Համերգ և ստեղծագործության պրեմիերա՝ նվիրված Հայաստանի գլխավոր ժամացույցին
Հայաստանի գլխավոր ժամացույցի 80-ամյակի առթիվ հանրությանը կներկայացվի առցանց համերգ՝  դաշնակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանի մասնակցությամբ։ Համերգը նկարահանվել է հանրապետության գլխավոր ժամացույցի սրահից։
Նախաձեռնությունն իրականացրել է Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության և «Սարեր» մշակութային ՀԿ օժանդակությամբ։ Առցանց համերգը կցուցադրվի դեկտեմբերի 24-ին, ժամը 21:00-ին՝ դաշնակահարի, ՀՀ կառավարության և ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջերում։
Համերգային ծրագրում հայ և եվրոպացի մեծանուն կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ են, որոնք թեմատիկ առումով կապված են ժամացույցի և Երևանի հետ` Հայդն, Դակեն, Կուպերեն, Հենդել, Սարյան, Բաբաջանյան, Այվազյան/Կոստանյան։
Համերգի շրջանակում Հայկ Մելիքյանը ներկայացնելու է աշխարհում գուցե առաջին ստեղծագործությունը՝ դաշնամուրի և քաղաքային ժամացույցի զանգերի համար: «Երևանյան կամպանելլա» ստեղծագործությունը պրեմիերա է, այն գրել է Հայկ Մելիքյանը՝ հատուկ այս նախագծի համար։
«Այս նախագծում համընդհանուր սեր կար, բոլոր ներգրավված կողմերը աշխատում էին յուրօրինակ երախտապարտության ու հպարտության միջավայրում։ Մեր երկրի գլխավոր ժամացույցը բազում սերունդների ու փոփոխությունների վկան է, մեր պետականության խորհրդանիշը։ Իսկապես շնորհակալ եմ մեր բոլոր թիմակիցներին, Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնին, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմին, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությանը, և «Սարեր» մշակութային ՀԿ-ին՝ միահամուռ ու սահուն աշխատանքի համար», - նշում է նախագծի պրոդյուսեր Ալեքսանդր Պլատո Հակոբյանը։

Concert and a new composition dedicated to the main clock of Armenia
An online concert by pianist, Honored Artist of RA Hayk Melikyan will mark the 80th anniversary of Armenia’s main clock in Republic Square.
The project is implemented on the initiative of the National Chamber Music Center with the support of the RA Prime-minister's office, ESCS Ministry and "Sarer" Cultural NGO. The online concert will be broadcast from the clock hall on December 24 at 9 p.m. on the official FB pages of Hayk Melikyan, ESCS Ministry and the Armenian Government. The concert features works by famous Armenian and European composers, which are thematically connected with Yerevan and clock: Haydn, Daquin, Cooper, Handel, Saryan, Babajanyan, Ayvazyan/Kostanyan.
Within the concert, Hayk Melikyan will present his "Yerevan Campanella" - perhaps the first composition in the world for piano and city clock bells. This piece is written especially for this project.
“There was universal love in this project, all the involved parties worked in an atmosphere of unique gratitude and pride. The main clock of our country is a witness of many generations and changes, the symbol of our statehood,” says Alexander Plato Hakobyan, producer of the project.