Դենիս Մացուևի երևանյան համերգները՝ փետրվարի 1-ին և 2-ին
Փետրվարի 1-ին և 2-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում տեղի կունենա հանրահայտ դաշնակահար Դենիս Մացուևի համերգը՝ «Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական 24-րդ փառատոնի շրջանակներում:
Փետրվարի 1-ին Դենիս Մացուևը ելույթ կունենա Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր` Սերգեյ Սմբատյան): Ծրագրում կհնչեն Սերգեյ Ռախմանինովի Սիմֆոնիկ պարերը և Դաշնամուրի թիվ 3 կոնցերտը:
Փետրվարի 2-ին դաշնակահարը Երևանում հանդես կգա մենահամերգով, որի ընթացքում կկատարի Չայկովսկու, Ռախմանինովի և Մուսորգսկու ստեղծագործությունները։

Denis Matsuev to perform in Yerevan on February 1 and 3
The concert of famous pianist Denis Matsuev will take place on February 1 and 2 at Aram Khachatryan Concert Hall, within the 24th "Yerevan Perspectives" International Music Festival.
On February 1 Denis Matsuev will perform with the State Symphony Orchestra of Armenia (artistic director and principal conductor: Sergey Smbatyan). The concert includes Rachmaninov's Symphonic Dances and Piano Concerto No. 3.
On the following day, works by Tchaikovski, Rachmaninov and Mussorgsky will be presented during the solo recital of the renowned artist.