Լոս Անջելեսի «Դիլիջան» 15-րդ համերգաշարը կներկայացնի հինը ու նորը, հայտնին ու անհայտը
Լոս անջելեսյան «Դիլիջան» կամերային երաժշտության համերգաշարը ներկայացնում է 15-րդ համերգաշրջանի երրորդ համերգը: «Սեր» խորագրով տոնական ծրագրում ներկայացված են Մ․ Բրուխի, Դ․ Շոստակովիչի և Ա․Հարությունյանի ստեղծագործությունները, ինչպես նաև Լ․ Բերիոյի Սեկվենցիան ձայնի համար և Յ. Բրամսի թիվ 1 լարային քառյակը: Համերգը տեղի կունենա դեկտեմբերի 22-ին, Զիփեր Հոլլում, հայտնում է Ասպարեզը:
Որոշակի դադարից հետո փառատոնին կրկին կմիանա սոպրանո Շուշիկ Բարսումյանը, ով ելույթ կունենա փառատոնի նոր մասնակցի՝ դաշնակահար Վաչե Ջամբազյանի հետ: Բացի դրանից, համերգին ելույթ կունենան կլարնետահար Անուշ Պողոսյանը, ջութակահար Կառա Պողոսյանը, թավջութակահար Էդվարդ Պողոսյանը և ջութակահարներ Վարդի Մանուելյանը (Լոս Անջելեսի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբից) և Մովսես Պողոսյանը («Դիլիջան» համերգաշարի գեղարվեստական ղեկավար)
5-րդ համերգաշարը այս տարի ներկայանում է բազմազան ծրագրով. Բեթհովենի, Բրամսի, Շուբերտի և Հայդնի գլուխգործոցները կկատարվեն Կոմիտասի, Հարությունյանի, Մանսուրյանի, Շարաֆյանի և այլ հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործությունների հետ:
Լոս Անջելեսի «Դիլիջան» 15-րդ համերգաշարը կներկայացնի հինը ու նորը, հայտնին ու անհայտը · Armenian National Music

The 15th Anniversary Season of the Dilijan Series presents an exciting mix of old and new, known and unknown
The critically acclaimed Dilijan Chamber Music Series presents its third concert of the 15th season. The festive program, entitled “Love,” features romantic works by Bruch, Shostakovich, and Arutiunian, as well as Luciano Berio’s revolutionary Sequenza III for solo voice, and a masterpiece by Johannes Brahms—his powerful String Quartet No. 1 in C minor. The concert will take place on Sunday, December 22 at 3 p.m. at Zipper Hall, Asbarez reports.
Making her Dilijan return, soprano Shoushik Barsoumian is joined by the award-winning Australian pianist Vatche Jambazian in his Series debut. Also performing are clarinetist Anoush Pogossian, violist Cara Pogossian, cellist Edvard Pogossian, and violinists Varty Manouelian (Los Angeles Philharmonic) and Movses Pogossian (Dilijan Artistic Director and University of California, Los Angeles Professor of Violin).
The 15th Anniversary Season of the Dilijan Series presents an exciting mix of old and new, known and unknown. Beloved masterpieces by Beethoven, Brahms, Schubert, and Haydn will be performed alongside works by Komitas, Arutiunian, Mansurian, Sharafyan, and other Armenian composers.