Դոմինգո Հինդոյանը՝ Լոս Անջելեսի օպերայի երաժշտական ​​տնօրեն
Դիրիժոր Դոմինգո Հինդոյանը նշանակվել է Լոս Անջելեսի օպերայի  երաժշտական ​​տնօրեն՝ սկսած 2026/27 համերգաշրջանից։ Նա կստանձնի այս նոր պաշտոնը՝ շարունակելով մնալ Լիվերպուլի թագավորական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժորի պաշտոնում։
Հայտարարության մեջ Դոմինգոն ասել է. «Ինձ համար մեծ պատիվ է միանալ Լոս Անջելեսի օպերային՝ որպես հաջորդ երաժշտական ​​տնօրեն։ Առաջին փորձից ես զգացի ամուր կապ այս կառույցի արտակարգ երաժիշտների և անձնակազմի միջև։ Լոս Անջելեսն այն քաղաքն է, որն ընդունում է ստեղծագործականությունն ու նորարարությունը։ Նրա բազմազանությունը և մշակութային էներգիան այն դարձնում են ոգեշնչող վայր ապրելու և աշխատելու համար։ Օպերայի շենք մտնելու պահից անմիջապես զգացի նպատակ և հնարավորություն։ Ես ոգևորված եմ լինել այս համայնքի մի մասը և ներդրում ունենալ դրա գեղարվեստական ​​կյանքում։ Սա Լոս Անջելեսի օպերայի և ինձ համար մի նոր սկիզբ է, և ես այս դերը ստանձնում եմ մեծ ոգևորությամբ և պատասխանատվությամբ։
Ընկերության տաղանդավոր արտիստների, թիմի և ղեկավարության հետ միասին ես անհամբեր սպասում եմ ապագա համերգաշրջանին, նոր ներկայացումներին, տեղական արտիստների հետ համագործակցությանը, աշխարհի առաջատար ձայներին հրավիրելուն և մեր կապը քաղաքի և դրա սահմաններից դուրս հանդիսատեսի հետ խորացնելուն»։
Դոմինգո Հինդոյանը Լոս Անջելեսի օպերայում իր դեբյուտը նշել է 2024 թվականի նոյեմբերին՝ Գունոյի «Ռոմեո և Ջուլիետ» օպերայով։

Domingo Hindoyan has been appointed the next Music Director of LA Opera, beginning with the 2026/27 season. He will take on this new role while continuing as Chief Conductor of the Royal Liverpool Philharmonic Orchestra.
In a statement, Domingo said: "I am deeply honored to join LA Opera as its next Music Director. From the first rehearsal, I felt a strong connection to the extraordinary musicians, staff and spirit of this company. It is a privilege to follow Maestro James Conlon, whose legacy has shaped LA Opera into what it is today—a dynamic and ambitious institution. "Los Angeles is a city that embraces creativity and innovation. Its openness, diversity and cultural energy make it an inspiring place to live and work. From the moment I stepped into the opera house, I felt an immediate sense of purpose and possibility. I am excited to be part of this community and to contribute to its artistic life. "This is the beginning of a new chapter for LA Opera and myself, and I take on this role with great enthusiasm and responsibility. Together with the company’s talented artists, team, and leadership, I look forward to shaping future seasons, developing new productions, working with local artists, inviting the world’s leading creative voices and deepening our connection with audiences across the city and beyond.”