«Դպրոցականի ֆիլհարմոնիա» կրթամշակութային ծրագիրն ընդլայնում է սահմանները
Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիայի «Դպրոցականի ֆիլհարմոնիա» կրթամշակութային ծրագիրը վերաբրենդավորվել է և ընդլայնել սահմանները։ Այսուհետև, բացի Առնո Բաբաջանյան համերգասրահում կազմակերպվող հանդիպումներից՝ դպրոցականների համար տարբեր արտիստների ու խմբերի մասնակցությամբ համերգներ կկազմակերպվեն նաև Հայաստանի մարզերում։ Բացի այդ, ծրագիրն ունի բոլորովին նոր տարբերանշան, որով ներկայանում է դպրոցական ունկնդրի դատին։
«Դպրոցականի ֆիլհարմոնիա» կրթամշակութային ծրագիրը երաժշտական հանդիպումների շարք է, որի ընթացքում երեխաներին ներկայացվում է դասական, ազգային և ժամանակակից երաժշտություն։
Նախագիծն իրենից ներկայացնում է միջոցառումների շարք (դաս-համերգներ, հանդիպումներ, բանախոսություններ, վարպետության դասեր) նախատեսված դպրոցահասակ երեխաների և պատանիների համար։ Երաժշտական տարբեր ծրագրեր ունկնդրելուց բացի, մասնակիցները հնարավորություն են ունենում շփվելու արվեստագետների հետ և ինտերակտիվ քննարկման շնորհիվ նոր ու հետաքրքիր գիտելիքներ ձեռք բերելու։
Ծրագրի նպատակն է դաս-համերգների միջոցով դպրոցահասականներին ծանոթացնել անվանի արվեստագետների կյանքին ու նրանց թողած ժառանգությանը, երաժշտական խմբերի միջոցով ծանոթացնել գործիքների առանձնահատկություններին, ինչպես նաև մասնակից դարձնել ստեղծագործական աշխատանքին։

The educational and cultural program "School Philharmonic" expands a boundaries
The State Philharmonia of Armenia's educational and cultural initiative, "School Philharmonia," has been rebranded and expanded beyond its bounds. In addition to the meetings held in the Arno Babajanyan concert hall, concerts for schools will now be held throughout Armenia, with the participation of various artists and ensembles. Also, the program now has a fully new logo which offers itself to the school audience.
The "School Philharmonia" educational and cultural program is a series of musical meetings in which children are exposed to classical, folk, and modern music.
The initiative consists of a series of activities (class concerts, seminars, lectures, and master courses) aimed at school-aged children.
Participants have the opportunity to interact with artists and obtain new and interesting knowledge through interactive discussion in addition to listening to various musical programs.
The project's purpose is to educate schoolchildren about the lives and legacies of famous artists through lesson concerts, to familiarize them with the peculiarities of instruments through musical groups, and to encourage them to participate in creative activities.