Կյանքից հեռացել է Մարիամ Տոնյանը
Մահացել է  Հայաստանի ամենատարեց ուսուցչուհին` Մարիամ Տոնյանը՝ Մարիա Արշակովնան: Նա 103 տարեկան էր։ Մարիա Արշակովնան Պ․ Չայկովսկու անվան դպրոցի հիմնադրման օրվանից` 1938 թվականից, դպրոցում հարմոնիա էր դասավանդում: «Եթե ուզում ես իմ կյանքը կարճացնես՝ ինձ աշխատանքից կհանես»,-կատակելով ասում էր մանկավարժը չայկովսկու անվան դպրոցի տնօրենին։
Մարիամ Տոնյանը ծնվել է 1919 թվականին՝ Թբիլիսիում։ Երկու տարեկանից ընտանիքով տեղափոխվել են Երևան և ապրել Աբովյան փողոցում։ Նրա հայրը՝ մաթեմատիկոս, մանկավարժ Արշակ Տոնյանը, ստալինյան բռնապետության ժամանակ աքսորվել է և մահացել աքսորավայրում։
Armenian National Music-ը իր ցավակցությունն է հայտնում Մ․ Տոնյանի ընտանիքին, բարեկամներին ու բոլոր աշակերտներին։

Mariam Tonyan passed away
The oldest teacher in Armenia, Mariam Tonyan or Maria Arshakovna died at the age of 103. Mariam Tonoyan had been teaching harmony at the P. Tchaikovsky School since its founding in 1938. "If you want to shorten my life, you need to fire me," the pedagogue joked to the director of the School.
Mariam Tonyan was born in 1919 in Tbilisi. At the age of two, the family moved to Yerevan. His father, mathematician, pedagogue Arshak Tonyan, was exiled during the Stalinist dictatorship and didn't come back.