Համագործակցություն Ռուսաստանի ազգային երաժշտության  թանգարանի հետ
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը սեպտեմբերի 13-15-ը պաշտոնական այցով գտնվում է Մոսկվայում՝ մասնակցելու Առնո Բաբաջանյանի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումներին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունը։
Այցի ընթացքում՝ սեպտեմբերի 13-ին, նախարարի տեղակալը հանդիպել է Ռուսաստանի ազգային երաժշտության  թանգարանի գլխավոր տնօրեն Միխայիլ Բրիզգալովի հետ:  Քննարկվել են  Առնո Բաբաջանյանին  նվիրված  ցուցադրության, 2022 թվականին Ռուսաստանում կայանալիք «Հայկական մշակույթի օրերի» կազմակերպման և թանգարանի բացառիկ հավաքածուները հայկական նվագարաններով համալրելու ծրագրերը:

Cooperation with Russian National Museum of Music
The Deputy Minister of Education, Science, Culture, and Sports of the Republic of Armenia Ara Khzmalyan is on an official visit to Moscow on September 13-15 to take part in the events dedicated to the 100th anniversary of Arno Babajanyan.
During the visit, on September 13, the Deputy Minister met with the Director of the Russian National Museum of Music Mikhail Bryzgalov. The plans for the exhibition dedicated to Arno Babajanyan, the organization of "Days of Armenian Culture in Russia"  to be held in 2022 and supplement the museum's exclusive collection with Armenian instruments were discussed during the meeting: