Թանգարանները զինվորի կողքին
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 3-ին, ժամը` 12:00-18:00, Երևանի Հյուսիսային պողոտայում կկազմակերպվի հուշանվերների և գրքերի ցուցահանդես-վաճառք, որի ամբողջ հասույթը կփոխանցվի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին: Ցուցահանդես-վաճառքին կմասնակցեն ՀՀ թանգարանները` պահպանելով հակահամաճարակային բոլոր կանոնները:
Թանգարանների մեկ այլ նախաձեռնությամբ աշխատակիցները համախմբվում են թանգարանների բացօթյա տարածքներում և գործում գլխարկներ զինվորների համար, որոնք ոգեշունչ մաղթանքներով մոտ օրերս կուղարկվեն առաջնագիծ:

Museums next to the soldier
On the initiative of the Ministry of ESCS, a charity market will be organized on Northern Avenue in Yerevan on November 3, from 12:00 to 6:00 p.m., the entire proceeds of which will be transferred to the Soldiers' Insurance Fund. The museums of the Republic of Armenia will take part in the exhibition-sale, observing all the anti-epidemic rules.
On another initiative of the museums, the staff is uniting in the open air of the museums, creating hats for the soldiers, which will be sent to the front line with inspiring wishes in the coming days.