«Թիկունքը՝ մշակույթ». ՀՀ Տավուշի մարզում ելույթ կունենան Վարսենիկ Ավանյանը և Վահագն Հայրապետյանը
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ իրականացվող «Թիկունքը՝ մշակույթ» խորագրով ծրագրի շրջանակում՝ օգոստոսի 14-ին, ժամը 19:00-ին Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի մեներգչուհի, մեցցո-սոպրանո Վարսենիկ Ավանյանը և ՀՀ վաստակավոր արտիստ, դաշնակահար, ջազմեն, կոմպոզիտոր Վահագն Հայրապետյանը բացօթյա համերգով հանդես կգան ՀՀ Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքի մշակույթի տան հարակից տարածքում:
Վարսենիկ Ավանյանը` դաշնակահար Ելենա Վարդազարյանի նվագակցությամբ կկատարի հայ և արևմտաեվրոպական կոմպոզիտորների վոկալ ստեղծագործություններ, իսկ Վահագն Հայրապետյանը կներկայացնի հեղինակային, ինչպես նաև հայտնի ու սիրված մեղեդիների սեփական մշակումները:
«Թիկունքը՝ մշակույթ» խորագրով նախաձեռնությունը մեկնարկել է օգոստոսի 5-ին: Առաջին միջոցառումներն անցկացվել են Արծվաբերդ  (օգոստոսի 5)  և Տավուշ (օգոստոսի 6)  գյուղերում՝ Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնի, «Մասունք» ավանդական երգի-պարի համույթի և «Մեկնարկ»  տաղանդի  զարգացման նպատակային  ծրագրի պատանի երաժիշտների մասնակցությամբ:
«Թիկունքը՝ մշակույթ». ՀՀ Տավուշի մարզում ելույթ կունենան Վարսենիկ Ավանյանը և Վահագն Հայրապետյանը · Armenian National Music

"Behind the back - Culture": Varsenik Avanyan and Vahagn Hayrapetyan to perform in Berd town
Within the framework of the program entitled "Behind the back - Culture" implemented with the support of the RA Ministry of ESCS, on August 14, at 7 p.m. soloist of A. Spendiaryan National Academic Theater of Opera and Ballet, mezzo-soprano Varsenik Avanyan, RA Honored Artist, pianist, jazzman, composer Vahagn Hayrapetyan will perform an open-air concert at Berd town (Tavush region), at House of Culture's yard.
Varsenik Avanyan, under the accompaniment of Yelena Vardazaryan, will perform vocal compositions by Armenian and Western European composers, and Vahagn Hayrapetyan will present his own compositions and his arrangements of well-known and popular melodies.
"Behind the back - Culture" initiative was launched on August 5. The first events were held in Artsvaberd (August 5) and in Tavush (August 6) villages with the participation of young musicians of the State Puppet Theater after Hovhannes Tumanyan, "Masunq" traditional song and dance ensemble and "Meknark" talent development program.