«Չորս դաշնամուր» նախագիծը վերադառնում է
Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը հուլիսի 16-ին, ժամը 19:30-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կներկայացնի «Չորս դաշնամուր» խորագրով համերգը: Արդեն իսկ սիրված նախագծի ընթացքում նվագախումբը հանդես կգա գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վահան Մարտիրոսյանի ղեկավարությամբ:
Համերգին որպես մենակատարներ ելույթ կունենան չորս դաշնակահարներ Էլիան Ռեյեսը (Բելգիա), Քեյ Սաոթոմէն (Ճապոնիա), Լող Ֆավղը Կանը (Ֆրանսիա) և Վահան Մարտիրոսյանը:
Համերգային ծրագրում Խաչատրյանի, Վիվալդիի, Շտրաուսի, Պրոկոֆևի, Բիզեի ստեղծագործություններն են, որոնց մեծ մասը մշակված է հատուկ համերգի համար:
«Չորս դաշնամուր` մեկ բեմում» նախագիծն առաջին անգամ Հայաստանում ներկայացվել է 2015 թվականին: Հայաստանում նախագիծը մեծ հաջողություն ունեցավ և կրկնվեց մի քանի անգամ՝ տարբեր դաշնակահարների մասնակցությամբ:

"Four pianos" project comes back
A concert entitled "Four Pianos" will be performed by The State Chamber Orchestra of Armenia on July 16 at 7:30 pm at Aram Khachaturian Concert Hall. During the popular project, the orchestra will perform under the direction of its artistic director, chief conductor Vahan Martirosyan.
The concert will be performed by four famous pianists Eliane Reyes (Belgium), Kei Saotome (Japan), Laure Favre Kahn (France) and Vahan Martirosyan.
The program includes works by Khachatryan, Vivaldi, Strauss, Prokofiev, Bizet. Most of the pieces are arranged specifically for the concert.
The project "Four pianos" was presented for the first time in Armenia in 2015. The project had great success in Armenia and was repeated several times with the participation of different pianists.