Հիբլա Գերզմավայի առաջին ելույթը՝ Հայաստանում
Երեւանյան հեռանկարներ միջազգային երաժշտական 23-րդ փառատոնը ներկայացնում է աշնանային հաջորդ մշակութային  իրադարձությունը Երեւանում: Առաջին անգամ Հայաստանում հանդես կգա աշխարհահռչակ սոպրանո Հիբլա Գերզմավան: Համերգը տեղի կունենա նոյեմբերի 12-ին, ժամը 19:00-ին՝  Արամ Խաչատրյան համերգասրահում:
Երգչուհին ելույթ կունենա Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի ուղեկցությամբ (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան), դիրիժոր՝ Բրայըն Քասլզ-Անիըն։ Երևանյան համերգին երգչուհին կկատարի  հայտնի օպերաներից  արիաներ։
Հիբլա Գերզմավան համերգային ծրագրերով շրջագայել է Ֆրանսիայում, Ավստրիայում, Գերմանիայում, Բելգիայում, Հոլանդիայում, Հունաստանում, Իսպանիայում, ԱՄՆ-ում, Ճապոնիայում, Շվեդիայում, Շվեյցարիայում, Իսրայելում և ողջ Ռուսաստանում։ Նա երգել է Փարիզի Շատլե թատրոնում և Ելիսեյան դաշտերում, Ֆլորենցիայի Կոմմունալե թատրոնում, Սոֆիայի օպերայի և բալետի թատրոնում, Բարսելոնայի Գրանդ Տեատրո դե Լիսեո օպերայում, Վալենսիայի Ռեյնայում, Սոֆիայի արվեստի պալատում, Սանկտ Պետերբուրգի Մարիինյան թատրոնում, Տոկիոյի Բունկա Կայկան համերգային սրահում, իսկ Լոնդոնի «Քովենթ Գարդեն» թագավորական բեմում:

Hibla Gerzmava to perform in Yerevan for the first time
The autumn season of the Yerevan Perspectives 23rd International Music Festival presents the next cultural event in Yerevan: the world-famous soprano Hibla Gerzmava will perform in Armenia for the first time ever on November 12 at 7 p.m., at the Aram Khachaturian Concert Hall. The soprano will perform with Armenian National Philharmonic Orchestra (Artistic Director and Principal Conductor: Eduard Topchjan), Conductor: Brian Castles-Onion. The program includes Arias from famous operas.
A virtuoso vocalist, Hibla Gerzmava appears on the major opera stages as well as captures the hearts of smaller stages throughout the world. Hibla Gerzmava has sung at the Théâtre du Châtelet and the Champs-Élysées in Paris, the Teatro Comunale in Florence, the Sofia Opera, the Teatre del Liceu in Barcelona, the Palau de Les Arts Reina Sofia in Valencia, the Mariinsky Theatre in St. Petersburg, the Bunka Kaikan in Tokyo, and made her Royal Opera House debut in Covent Garden in London, at the Metropolitan Opera, the Bavarian State Opera and the Rome Opera, at the Palais Garnier and many other places.