«Հովեր» երգչախմբի առաջիկա համերգը նվիրված է Հակոբ Հակոբյանի 100-ամյակին
Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի, Երևանի ժամանակակից արվեստի թանգարանի եւ «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի համատեղ ջանքերով մայիսի 21-ին, ժամը 19։00-ին տեղի կունենա գեղանկարիչ, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական նկարիչ, պետական մրցանակի դափնեկիր Հակոբ Հակոբյանի 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական տարվա միջոցառումների ամփոփումը։
Կամերային երաժշտության տանը «Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը հանդես կգա համերգով, որը կուղեկցվի նկարչի աշխատանքների ցուցադրությամբ (աշխատանքները՝ Երևանի ժամանակակից արվեստի թանգարանի հավաքածուից): Ցուցահանդեսը կգործի մինչև հունիսի 6-ը։
Համերգային ծրագրում՝ Յ․Ս․ Բախ, Կ․ Մոնտեվերդի, Կ․ Ջեզուալդո, Յ․ Բրամս, Ա․ Բրուքներ, Ֆ․ Մենդելսոն, Ռ․ Շուման, Հ․ Վոլֆ և Ի․ Ստրավինսկի։

A concert dedicated to famous painter Hakob Hakobyan's 100th anniversary to be held in Yerevan
The 100th anniversary of painter Hakob Hakobyan, a People's Artist of the Republic of Armenia and laureate of the state award, will be celebrated on May 21st with a summary of the jubilee year events organized by the National Chamber Music Center, the Yerevan Museum of Modern Art, and the "Hover" State Chamber Choir.
The "Hover" State Chamber Choir will have a concert at the House of Chamber Music on May 21 at 7:00 p.m. The event will be followed by an exhibition of the artist's works from the Yerevan Museum of Modern Art's collection. The exhibition will be displayed until June 6.
In program: J.S. BACH C. MONTEVERDI C. GESUALDO J. BRAHMS A. BRUCKNER F. MENDELSSOHN R. SCHUMANN H. WOLF I. STRAVINSKY.
Choirmaster: Sona Hovhannisyan.
A concert dedicated to famous painter Hakob Hakobyan's 100th anniversary to be held in Yerevan · Armenian National Music