Երեկո՝ նվիրված Ա․ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակին
«Երևանյան հեռանկարներ» 24-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնը նոյեմբերի 6-ին՝ ժամը 19:00-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կներկայացնի համերգային երեկո՝ նվիրված Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակին:
Խաչատրյանական ծրագրով հանդես են գալու ֆլեյտահար Ջասմին Չոյը և Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ դիրիժոր Ջանլուկա Մարչիանոյի գլխավորությամբ: Ծրագրում` Արամ Խաչատրյան՝ Սյուիտ «Դիմակահանդես» դրամայի համար գրված երաժշտությունից և Կոնցերտ Ֆլեյտայի և նվագախմբի համար։
Ջասմին Չոյը մեր ժամանակների ամենահայտնի ֆլեյտահարներից է, որը հայտնի է իր վարպետությամբ և նուրբ մեկնաբանությամբ: Նա ելույթ է ունենում աշխարհի լավագույն դահլիճներում, համագործակցում է աշխարհահռչակ երաժիշտների հետ՝ ամբողջ աշխարհում հանդիսատեսին ներկայանալով տարբեր ժանրերում՝ դասական մենահամերգից, կամերային և նվագախմբային երաժշտությունից մինչև էքսպերիմենտալ, ջազ և փոփ երաժշտություն:
Անսահման հետաքրքրասիրությունը և աշխատասիրությունը ստիպեցին ֆլեյտահարուհուն ստեղծել մի շարք հայտնի ստեղծագործությունների իր մշակումները՝ ներառյալ Մենդելսոնի և Չայկովսկու ջութակի կոնցերտները, ինչպես նաև կատարել ժամանակակից կոմպոզիտորների նոր ստեղծագործություններ:

Evening dedicated to Aram Khachaturian's 120th anniversary to be held in Yerevan
The 24th Yerevan Perspectives International Music Festival will present a concert evening dedicated to Aram Khachaturian's 120th anniversary on November 6 at 7 p.m. in the Aram Khachaturian Concert Hall.
The concert will be performed by the flutist Jasmine Choi and the Armenian State Symphony Orchestra, led by conductor Gianluca Marciano.  The program includes Khachaturian's Suite from  "Masquerade" and a Concerto for Flute and Orchestra.
Flutist Jasmine Choi is one of the most celebrated flutists of our time, known for her virtuosity and refined interpretation, as well as her adventurous projects. She has performed across the globe in a variety of genres from classical solo, chamber, and orchestral to experimental, jazz, and pop.
Her infinite curiosity has also led her to make her own arrangements of major works, including the Mendelssohn and Tchaikovsky violin concertos, as well as performing new works by living composers. She has published numerous arrangements of hers through the Theodore Presser Company and has premiered more than 10 flute concertos written for her.