Կարեն Դուրգարյանը նշանակվել է Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տնօրեն
«Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար հայտարարված մրցույթում հաղթող է ճանաչվել Կարեն Դուրգարյանը:
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի N 208-Ա/1 հրամանով 2023 թ. օգոստոսի 9-ին հայ դիրիժոր, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Կարեն Դուրգարյանը նշանակվել է «Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն՝ հինգ տարի ժամկետով:

Karen Durgaryan was chosen as the winner of the competition to fill the vacant position of director of A. Spendiaryan National Academic Theater of Opera and Ballet.
On August 9, 2023, Armenian conductor and Honored Artist of the Republic of Armenia Karen Durgaryan was appointed Director of the A. Spendiaryan National Academic Theater of Opera and Ballet for a five-year term.