Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտը և մի շարք այլ թանգարաններ կաշխատեն նաև տոնական օրերին
Ամանորի տոնական օրերին Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի դռները բաց կլինեն այցելուների համար: Որոշումը կայացվել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության կողմից: Ինչպես նշված է նախարարության հաղորդագրության մեջ, թանգարանը կաշխատի 2020 թվականի հունվարի 1-5-ը ներառյալ` ժամը 12:00-17:00-ն:
Բացի Կոմիտասի թանգարանից, տոնական օրերին իրենց դռները կբացեն նաև Ե. Չարենցի անվան գրականության և արվեստի թանգարանը, Մարտիրոս Սարյանի, Հովհաննես Թումանյանի, Սերգեյ Փարաջանովի, Երվանդ Քոչարի, Ռուսական արվեստի (պրոֆեսոր Արամ Աբրահամյանի հավաքածու) թանգարանները, Հայաստանի պատմության թանգարանը և Հայաստանի ազգային պատկերասրահը:

Komitas Museum-Institute and other museums to be open during New Year holidays
Komitas Museum-Institute will be open to visitors during the New Year holidays. The decision was made by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport. According to the Ministry, the opening hours of the museum are from 12:00 a.m. to 5 p.m on January 1-5, 2020.
Beside Komitas Museum-Institute, Museum of art and literature, as well as Museums of Martiros Saryan, Hovhannes Tumanyan, Sergey Parajanov, Yervand Kochar, Museum of Russian Art (collection of prof. Aram Abrahamyan), the Museum of History of Armenia and National Gallery of Armenia will be open during the holidays.