ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի կունենա Կոմիտասի 150-ամյակին նվիրված համերգ
Ինչպես հայտնում է ԿԳՄՍ նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, Կոմիտասի 150-ամյա հոբելյանին նվիրված համերգին ելույթ կունենա Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր Ռոբերտ Մլքեյան): Երգչախումբը կներկայանա Կոմիտասի հարուստ խմբերգային ժառանգությամբ՝ կատարելով հատվածներ կոմիտասյան Պատարագից, ինչպես նաև հարսանեկան, քնարական, պանդխտության, աշխատանքային (հորովելներ) և այլ ժողովրդական երգեր։ Որպես մենակատարներ հանդես կգան Նվարդ Ալոյանը (դաշնամուր), Սոֆյա Սայադյանը (սոպրանո), Ռազմիկ Բաղդասարյանը (տենոր), Վրեժ Ղարիբյանը (տենոր), Արմեն Գրիգորյանը (բաս), Հովհաննես Գրիգորյանը (բարիտոն), Մավր Մկրտչյանը (բարիտոն), Աշխեն Թադևոսյանը (մեցցո սոպրանո):
Իսկ հոկտեմբերի 20-ին, Վարդապետի մահվան տարելիցի կապակցությամբ, Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբի մասնակցությամբ Փարիզի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում կանցկացվի հոգևոր երաժշտության համերգ: Միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Փարիզ է մեկնել ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի կունենա Կոմիտասի 150-ամյակին նվիրված համերգ · Armenian National Music

Concert dedicated to Komits 150 anniversary to take place at UNESCO Headquarters
The evening features The National Chamber Orchestra of Armenia (Artistic director and conductor: Robert Mlkeyan), Nvard Aloyan (piano), Sofia Sayadyan (soprano), Razmik Baghdasaryan (tenor), Vrezh Gharibyan (tenor), Armen Grigoryan (bass), Hovhannes Grigoryan (baritone), Mavr Mkrtchyan (baritone), Ashkhen Tadevosyan (mezzo-soprano). The concert program includes exacts from liturgy, as well as songs of pilgrimage, wedding songs, etc.
On the 20th of October, the day of death of Komitas, the same choir will have a sacred music concert at Saint John the Baptist church. The delegation headed by Minister of Education, science, culture and sport Arayik Harutyunyan will participate in this event.
Concert dedicated to Komits 150 anniversary to take place at UNESCO Headquarters · Armenian National Music