Լիպարիտ Ավետիսյանն արժանացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստի կոչման
Այսօր ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրերով Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ մշակույթի ոլորտում ներդրում ունեցած մի խումբ անձինք պարգևատրվել են շքանշաններով, մեդալներով, ստացել են կոչումներ։
Համաձայն հրամանագրի՝ Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի մեներգիչ Լիպարիտ Ավետիսյանն արժանացել է Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստի, Պ. Չայկովսկու անվան միջնակարգ երաժշտական մասնագիտական դպրոցի ջութակի ուսուցիչ Նոռա Այվազյանը՝ ՀՀ վաստակավոր մանկավարժի պատվավոր կոչման։
Մովսես Խորենացու մեդալի են արժանացել կոմպոզիտոր Վաչե Շարաֆյանը և  Լիտվայի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնի մեներգչուհի Հասմիկ Գրիգորյանը։ Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Մարտին Երիցյանը՝ «Աշխատանքային վաստակի համար» մեդալով։

Liparit Avetisyan awarded the title of Honored Artist of the Republic of Armenia
Today, by the decrees of the President of the Republic of Armenia Armen Sargsyan, on the occasion of the Independence Day of Armenia, a group of people who contributed to the cultural sphere was awarded orders, medals and titles.
According to the decree, Liparit Avetisyan, soloist of A. Spendiaryan National Academic Opera and Ballet Theater, is awarded the title of Honored Artist of the Republic of Armenia, Nora Ayvazyan, a violin teacher at the P. Tchaikovsky  Music  School, holds the title of Honored Pedagogue of the RA.
Composer Vache Sharafyan and Soloist of  Lithuanian National Opera Ballet Theater Asmik Grigoryan was awarded the Movses Khorenatsi Medal, Professor of the Yerevan Komitas State Conservatory Martin Yeritsyan awarded "For Merit" medal.