«Երգով ու սիրով» երգչախմբային փառատոն՝ Սյունիքում և Արցախում
ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» մանկական ֆիլհարմոնիան «Թիկունքը՝ մշակույթ, սահմանը՝ կենտրոն» ծրագրի շրջանակում մայիսի 29-ից հունիսի 5-ը Սյունիքում և Արցախում անցկացնում է «Երգով ու սիրով» խորագիրը կրող երգչախմբային փառատոնը:
Ինչպես հայտնում է ԿԳՄՍ նախարարությունը, փառատոնը նվիրված է Հայաստանի Առաջին հանրապետության հռչակման օրվան և Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան: Փառատոնին մասնակցում են Սյունիքից ու Արցախից 17 երգչախմբեր:
«Թիկունքը՝ մշակույթ, սահմանը՝ կենտրոն» ծրագրի շրջանակում «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի մասնակցությամբ մայիսի 30-ին Գանձասար վանական համալիրում տեղի է ունեցել պատարագ, մայիսի 31-ին Ստեփանակերտի Սուրբ Աստվածամոր Հովանու մայր տաճարում՝ հոգևոր համերգ:
Եզրափակիչ համերգը հունիսի 3-ին՝ ժամը 17:00-ին, տեղի կունենա Կապանի մշակույթի կենտրոնում, իսկ հունիսի 5-ին՝ ժամը 11:00-ին, Կապանի Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց եկեղեցում կկայանա հոգևոր համերգ:

Choir festival "Song and Love" takes place in Syunik and Artsakh
With the support of the Ministry of ESCS, the "Little Singers of Armenia" Children's Philharmonia is holding a choir festival entitled "Song and Love" in Syunik and Artsakh from May 29 to June 5. The festival holds within the  "Back is Culture, Border is a Center" program.
The festival is dedicated to the day of the proclamation of the First Republic of Armenia and International Children's Day. 17 choirs from Syunik and Artsakh are participating in the festival.
Within the framework of the program, with the participation of "Little Singers of Armenia" choir, a liturgy was held on May 30 in Gandzasar Monastery, and on May 31 in Stepanakert St. Mother of God Cathedral.
The final concerts will take place on June 3 at 5:00 p.m. at the Kapan Cultural Center, and on June 5 at 11:00 a.m. and St. Mesrop Mashtots Church in Kapan.