«Մեկնարկ» ծրագրի անդամները ելույթ կունենան Տավուշի սահմանամերձ բնակավայրերում
Տավուշյան վերջին դեպքերի բարոյահոգեբանական հետևանքները սահմանամերձ համայնքներում բնակվող երեխաների շրջանում մեղմելու նպատակով՝ օգոստոսի 5-6-ը նախատեսվում է «Մեկնարկ» տաղանդի զարգացման նպատակային ծրագրի անդամների, Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնի և անվանի արվեստագետների այցը ՀՀ Տավուշի մարզ:
«Մեկնարկ» տաղանդի զարգացման նպատակային ծրագրի անդամները սահմանամերձ գյուղերի բնակիչներին կներկայացնեն  հայ և արևմտյան կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ: Այցի շրջանակում սահմանամերձ համայնքներին կտրամադրվի պետական պատվերով հրատարակված շուրջ 100 անուն գրականություն: Ծրագիրն իրականանում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ։
«Մեկնարկ» ծրագրի անդամները ելույթ կունենան Տավուշի սահմանամերձ բնակավայրերում · Armenian National Music

The members of the "Meknark" talent development target program to perform in Tavush
In order to alleviate the moral and psychological consequences of the recent military offensive in Tavush, the members of the "Meknark" (Start) talent development target program, and artists of the Hovhannes Tumanyan State Puppet Theater are planning to visit Tavush region on August 5-6.
The members of the "Meknark" talent development target program will present works by Armenian and Foreign composers to the residents of border villages. Within the event, about 100 titles of state-published literature will be provided to the border communities. The program is implemented with the support of the RA Ministry of ESCS.